هم رسان: تاکنون این طور به نظر می رسد که فیس بوک درمورد کپی کردن قابلیت های اسنپ چت هیچ تردیدی به خود راه نداده است. پیش از این شرکت قابلیت هایی نظیر استوری را از اسنپ چت کپی برداری کرد و آن را در بعضی از اپلیکیشن ها خود مانند اینستاگرام، واتس اَپ و فیس بوک قرار داد، و حالا به نظر می رسد که فیسبوک قصد دارد بعضی از قابلیت های واقعیت افزوده را نیز به عاریه بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، این شرکت اخیرا اعلام کرد که طی چند روز آینده قابلیت “World Effects” را برای پلتفرم مسنجر خود راه اندازی خواهد کرد. “World Effects” چیزی شبیه به World Lenses اسنپ چت خواهد بود که به کاربران اجازه می دهد از واقعیت افزوده برای قرار دادن اشیاء در قاب دوربین استفاده کنند و عکس هایی زیبا و جذاب خلق کنند.

فیس بوک علاوه بر معرفی World Effects قصد دارد یک AR Studio برای توسعه دهندگان راه اندازی کند تا آنها را به ایجاد تجربه های مبتنی بر واقعیت افزوده برای کاربران فیس بوک تشویق کند. «فیکوس کرک پاتریک» مدیر فیس بوک اعلام کرده است:” ما قصد داریم با قرار دادن این قابلیت ها در اپلیکیشن خود به هنرمندان، توسعه دهندگان، برندها و خلق کنندگان محتوا کمک کنیم تا بتوانند تجربه های واقعیت مجازی شگفت انگیز خلق کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. ما با راه اندازی AR Studio برای تمامی خلق کنندگان محتوا قصد داریم تا واقعیت افزوده را به بخشی از زندگی روزمره تبدیل کنیم.”
تا کنون به نظر می رسد که فیس بوک با استفاده از قابلیت هایی که از اسنپ چت به عاریه گرفته بود به موفقیت های خوبی دست یافته است، و جای تعجب نخواهد بود اگر World Effects نیز به همین موفقیت دست یابد.