هم رسان: فیس بوک پیش از این از هوش مصنوعی استفاده کرده است تا گزینه های گزارش دهی خودکشی کاربران دچار مشکل را به دوستان آنها ارائه کند. این تکنولوژی امکان شناسایی کاربرانی که ممکن است به کمک نیاز داشته باشند را فراهم می کند و آنها را به سازمان ها و خدمات مورد نیاز مرتبط می سازد. فیس بوک در حال حاضر اعلام کرده است که قصد دارد از یک هوش مصنوعی برای شناسایی پست های خودکشی پیش از گزارش شدن آنها استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، فناوری هوش مصنوعی “تشخیص فعال” فیس بوک تمام پست های به اشتراک گذاشته شده در بزرگترین شبکه اجتماعی جهان را برای یافتن الگوهای افکار خودکشی اسکن خواهد کرد.
هنگامی که هوش مصنوعی (AI) نیاز به انجام چنین کاری را احساس می کند، اطلاعات مربوط به مراکز بهداشت روانی را به کاربرانی که در معرض خطر هستند ارسال می کند. همچنین این اطلاعات به دوستان این افراد  ارسال می شود و حتی ممکن است این هوش مصنوعی با مراکز مرتبط محلی تماس بگیرد.

اتکاء کامل به هوش مصنوعی برای مشخص کردن پست های حاوی افکار خودکشی به جای انتظار برای گزارشات کاربری به فیس بوک کمک می کند تا زمان ارسال کمک را کاهش دهد.
فیس بوک قصد دارد تا از این تکنولوژی در سرتاسر دنیا استفاده کند تا خیلی سریع پست های حاوی افکار خودکشی را شناسایی کند. اما این قابلیت در اتحادیه اروپا اجرا نخواهد شد، چرا که قوانین حفظ حریم خصوصی استفاده از آن را مشکل می سازد.
هوش مصنوعی برای اولویت بندی گزارشات پرخطر و فوری مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا میانجی گران قبل از هر کس دیگری به این گزارشات رسیدگی کنند. به همین منظور میانجی گران بیشتری برای جلوگیری از خودکشی در نظر گرفته شده است.