هم رسان: فیشینگ یکی از رایجترین روش هایی است که هکرها از طریق آن مردم را به افشای اطلاعات خصوصی خود در فضای اینترنت فریب می دهند. فردی که به حساب کاربری فیس بوک شما دسترسی غیرمجاز دارد، می تواند آسیب زیادی به شما وارد کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، حالا شنیده می شود فیس بوک قصد دارد تمامی ایمیل های امنیتی که به کاربران خود به منظور مبارزه با فیشینگ ارسال می کند را فهرست کند. کاربران می توانند ایمیل های امنیتی که اخیراً از فیس بوک دریافت کرده اند را به صورت آنلاین مشاهده کنند. آنها می توانند این ایمیل ها را با موارد موجود در صندوق ورودی خود مطابقت دهند تا مواردی را که مشکوک به فیشینگ هستند را از بین ببرند.
از امروز به بعد کاربران فیسبوک یک گزینه جدید با عنوان «ایمیل های اخیر درباره امنیت و لاگین» (Recent emails about security and login) در تنظیمات امنیتی خود مشاهده خواهند کرد.

قرار است این گزینه ایمیل های امنیتی و دیگر ایمیل هایی را که کاربر از فیسبوک دریافت کرده است را فهرست کند. کاربر می تواند در این بخش نشانی ایمیل های ارسال شده و موضوع آنها را مشاهده کند.
Facebookmail.com دامین رایجی است که کاربران فیس بوک اعلان های ایمیلی را در زمان شناسایی یک ورود به سیستم و یا تلاش برای تغییر رمز عبور از آن دریافت می کنند.
در صورتی که کاربران در مورد واقعی بودن و یا جعلی بودن ایمیل دریافتی خود شک دارند، می تواند درست بودن آن را از تنظیمات facebook.com/ مشاهده کنند. در صورتی که بعد از کنترل کردن این ابزار و تائید جعلی بودن این ایمیل، فیس بوک تلاش می کند این مورد را به phish@fb.com گزارش دهند.