هم رسان: علاقه فیس بوک به واقعیت مجازی (VR) با خرید آکیولس و همچنین پشتیبانی از آپلود عکس‌ها و فیلم‌های 360 درجه تا حدود زیادی برای همگان روشن است. اخیراً فیس بوک هدست واقعیت مجازی موبایلی جدید Oculus Go standalone را رونمایی کرده اما به نظر می‌رسد تلاش‌های این شرکت در زمینه واقعیت مجازی به همین جا ختم نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، در همین رویداد، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک از ارائه برنامه واقعیت مجازی Venues در سال 2018 خبر داد. این برنامه به نوعی یک برنامه اجتماعی است که در آن کاربران می‌توانند به صورت مجازی به همراه دوستان خود در کنسرت‌ها و رویدادهای بزرگ حضور داشته باشند. واقعیت مجازی می‌تواند احساس تنهایی را در فرد القا کند زیرا چشم‌ها و گوش‌های شما به نوعی شما را از دنیای واقعی دور نگه می‌دارند با در نظر گرفتن این موضوع توسعه برنامه‌ای مانند Venues می‌تواند به این مسئله کمک کند.

فیس بوک برنامه واقعیت مجازی Venues را سال آینده راه اندازی می‌کندالبته ایده این برنامه خیلی هم جدید نیست. به عنوان مثال، پیش از این شرکت‌هایی مانند سامسونگ مراسم رونمایی محصولات خود را به صورت واقعیت مجازی نمایش داده‌اند تا افراد از سراسر جهان بتوانند این مراسم را به صورت زنده دنبال کنند. سینماهای مجازی نمونه دیگری از این ایده است که در آن افراد می‌توانند از تماشای فیلم در محیط مجازی لذت ببرند.
فیس بوک دارای کاربران زیادی است و پیش بینی می‌شود از روش‌های ساده‌تری برای اتصال کاربران به این برنامه استفاده شود. در هر حال برای اطلاع از جزییات این برنامه باید تا سال آینده منتظر بمانیم.