هم رسان: تشخیص چهره دیگر چیزی نیست که بتوان تنها در فیلم های تخیلی و یا بعضی از صنایع خاص دید. این روزها گوشی های هوشمندی مانند سامسونگ گلکسی اس 8 و نوت 8 در بازار وجود دارد که فناوری تشخیص چهره را در اختیار شما قرار می دهند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، البته گوشی iPhone X اپل که ماه آینده توزیع خواهد شد نیز از این فناوری برخوردار خواهد بود. بنابراین در آینده شاهد کاربرد زیاد این فناوری خواهیم بود و به همین خاطر اصلاً جای تعجب نیست که فیس بوک در حال آزمایش کردن تشخیص چهره به عنوان روشی برای بازیابی حساب کاربری قفل شده است.
«مت ناوارا» از TheNextWeb گزارش می دهد فیس بوک در حال آزمایش یک قابلیت جدید تشخیص چهره است که به کاربران کمک می کند تا حساب کاربری فیس بوک خود را ایمن کنند.
این قابلیت مخصوصاً برای افرادی مناسب است که نمی توانند پیام اس ام اس را برای تائید دو عاملی دریافت کنند. این قابلیت به آنها امکان می دهد حتی در صورت فراموش کردن رمز عبور به حساب خود وارد شوند.

فیس بوک در گفتگو با TechCrunch تأکید کرده در حال آزمایش یک قابلیت جدید برای افرادی است که می خواهند به سرعت و به راحتی مالکیت حساب را در حین فرایند بازیابی حساب تائید کنند. بنابراین این روش نه تنها روش جدیدی برای ورود به حساب است برای روشی برای بازیابی حساب کاربری نیز به حساب می آید.
این قابلیت اختیاری است و تنها برای دستگاه هایی موجود است که کاربران پیش از این برای ورود به فیس بوک از آن استفاده کرده اند. همچنین فیسبوک اضافه می کند: «تشخیص چهره علاوه بر تائید دو عاملی از طریق اس ام اس یک اقدام جدید است تا دارندگان حساب مطمئن شوند که می توانند هویت خود را تائید کنند.»
در صورتی که این قابلیت قابل اطمینان و کاربردی باشد، ممکن است فیس بوک در نهایت این ویژگی را برای کاربران بیشتری در سراسر جهان گسترش دهد.