هم رسان: فیس بوک از برنامه جدیدی رونمایی کرد که به واسطه آن می توانید با دوستان خود به صورت واقعیت مجازی ارتباط برقرار کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از گیکی گجت،این برنامه که Facebook Spaces نام دارد به زودی در نسخه بتا و برای هدست های آکیلوس ریفت و تاچ (Touch) عرضه خواهد شد.
در برنامه Facebook Spaces کاربر قادر خواهد بود آواتاری شبیه به خود را بسازد و از آن در طول برنامه استفاده کند. مارک زاکربرگ درباره این برنامه جدید می گوید:«بسیاری از بهترین خاطرات ما مربوط به زمان هایی است که در کنار خانواده خود هستیم، اما غیر ممکن است بتوانیم همیشه افرادی را که دوست داریم به صورت فیزیکی در کنار خود داشته باشیم. این جا است که جادوی واقعیت مجازی رخ نشان می دهد. به همین دلیل ما برنامه Facebook Spaces را طراحی کردیم؛ برنامه واقعیت مجازی جدیدی که با استفاده از آن می توانید در محیطی سرگرم کننده و مجازی با دوستان خود ارتباط برقرار کنید. در حال حاضر این برنامه به صورت نسخه بتا برای آکیولس ریفت و تاچ ارائه می شود و هم اکنون می توانید آن را از Oculus Store دانلود کنید.

در این برنامه به راحتی می توانید یک شخصیت کارتونی از خودتان بسازید که در محیط واقعیت مجازی نشان دهنده شماست. تنها کافی است یکی از عکس های فیس بوک خودتان را انتخاب کنید و با استفاده از گزینه های بسیاری که در دسترس شما قرار می گیرید، آواتار (نمایه) واقعیت مجازی خود را بسازید. شما می توانید رنگ چشم ها ، مدل مو، ویژگی های صورت و بسیاری مشخصات دیگر را تغییر دهید تا به چهره ی واقعی خود برسید.»