هم رسان: به نظر وقت گذرانی بزرگسالان در گوشی ها و کامپیوترهایشان آنقدر هم بد نبوده است که فیسبوک تصمیم به رونمایی از مسنجر خود برای کودکان گرفته است که راهی برای در ارتباط بودن کودکان حداقل از طریق پلتفرم فیسبوک است. اما خبر خوب برای والدین این است که فیسبوک اخیرا قابلیتی را معرفی کرده است که به آنها کمک میکند زمان وقت گذرانی کودکان در فیسبوک را کنترل کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از  ابرگیزمو، این قابلیت جدید “Sleep Mode” نام دارد که با کمک آن والدین می توانند این اپلیکیشن پیام رسان را برای ساعاتی از روز و یا هفته قفل کنند. همانطور که در اسکرین شات بالا می بینید این قابلیت به والدین اجازه میدهد تا استفاده از مسنجر را برای کودکان از 10 صبح تا 10 شب و از روز یک شنبه تا پنج شنبه محدود کنند و به این ترتیب کودکان می توانند روزهای جمعه و شنبه به صورت تمام وقت از آن استفاده کنند.

به گفته فیسبوک” با کمک این قابلیت sleep mode والدین می توانند زمان و روز مورد نظر خود را تنظیم کنند، و در این ساعات و روزها برنامه به خواب می رود و در این مدت کودکان نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند. Sleep mode از قسمت Parent Control center در حساب کاربری والدین در فیسبوک کنترل می شود و آنها می توانند در هر ساعتی زمان غیر فعال بود ن را تغییر دهند.
بنابراین در صورتی که کودک شما از مسنجر مخصوص کودکان استفاده می کند، این ابزار خوبی برای کنترل استفاده او از این مسنجر خواهد بود.