هم رسان: فیسبوک در مورد خطایی که باعث شد پست های خصوصی 14 میلیون کاربر در اختیار همگان قرار گیرد پوزش خواست، در این خطا در واقع تمامی اطلاعاتی که جهت نمایش برای افراد خاصی در نظر گرفته شده بودند به صورت عمومی و همگانی به نمایش در آمدند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، این شبکه اجتماعی یک متن معذرت خواهی در وب سایت خود درباره این اشکال که حدود 14 میلیون کاربر را تحت تاثیر قرار داده است، منتشر کرد.
ما اخیرا با مشکلی مواجه شده ایم که به طور خودکار به افرادی که قصد دارند در فیسبوک پستی بگذارند، گذاشتن پست عمومی را پیشنهاد می کند. امروز ما قصد داریم تا این مطلب را به اطلاع تمام 14 میلیون نفر تحت تاثیر این اشکال فنی برسانیم و از آنها بخواهیم که پست هایی که در این مدت خاص به اشتراک گذاشته اند را بررسی کنند. برای شفاف سازی بیشتر باید بگوییم که این اشکال پست های قبلی را تحت تاثیر قرار نداده است و کاربران می توانند هنوز هم مخاطبان خود را مثل قبل انتخاب کنند.

هر بار که شما مطلبی در فیسبوک به اشتراک می گذارید، یک انتخاب کننده مخاطبان برای شما به نمایش در می آید تا بتوانید درباره افرادی که این پست را خواهند دید تصمیم بگیرید. این فهرست بر اساس اسامی افرادی است که آخرین بار پست های خود را با آنها به اشتراک گذاشته اید. برای مثال اگر بخواهید یک عکس را تنها با دوستانتان به اشتراک بگذارید، انتخاب گر مخاطبان شما به طور خودکار به شما پیشنهاد می دهد تا بار دیگری که قصد پست گذاشتن داشتید، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. در صورتی که مطالبی را به صورت همگانی به اشتراک گذاشته باشید به شما پیشنهاد می دهد که به صورت همگانی پست بگذارید.
می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فیسبوک مراجعه کنید.