هم رسان: این روزها استوری ها در اپلیکیشن های اینستاگرام و واتس اپ بسیار رایج شده است. کاربران زیادی از این قابلیت استفاده می کنند و فیسبوک هم از این قافله عقب نمانده است. به نظر می رسد فیسبوک با اضافه کردن امکان آپلود استوری ها از دسک تاپ توانسته است تعداد استفاده از این قابلیت را در اپلیکیشن خود تا حد زیادی افزایش دهد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، فیسبوک به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا اعلام کرده است :” ما در حال تست گزینه ایجاد و به اشتراک گذاری استوری ها در نسخه دسک تاپی هستیم و تلاش می کنیم تا امکان جابه جایی نوار استوری از گوشه سمت راست بالا با بالای بخش News Feed درست مانند نسخه موبایلی ایجاد کنیم.”

این کار پیش از این ممکن نبود. کاربران دسک تاپی پیش از این تنها می توانستند از استوری هایی استفاده کنند که از طریق دستگاه های موبایل ایجاد و به اشتراک گذاشته شده بودند. البته در حال حاضر این وضعیت حداقل در مورد گروه کوچکی از کاربران که فیسبوک در حال تست قابلیت جدید برای آنها است از بین رفته است. این کاربران همچنین می توانند استوری های فیسبوک را از طریق فیسبوک دسک تاپی ایجاد و آپلود کنند.
کاربران می توانند عکس ها و ویدئو های خود را از دسک تاپ خود در اپلیکیشن خود آپلود کنند. حتی می توانند با استفاده از وب کم خود فیلمی را ضبط و مستقیما از دسک تاپ خود در استوری قرار دهند. البته هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت در مورد تمامی کاربران در سرتاسر دنیا به کار گرفته خواهد شد یا نه. اما با توجه به استقبال مناسب از این قابلیت، این احتمال وجود دارد که در ماه های آینده شاهد همگانی شدن آن باشیم.