هم رسان: فیس بوک آزمایش قابلیتی را شروع کرده که تماشای فیلم‌ها را در زمان جا به جایی راحت‌تر می‌کند. طبق گزارش TechCrunch، این شبکه اجتماعی یک ویژگی آزمایشی به نام «فیلم‌های فوری» را به تعدادی از کاربران اندرویدی ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این قابلیت مربوط به بارگیری فیلم‌ها در زمان اتصال به وای فای است. بنابراین اگر بخواهید در زمان رفت و آمد و یا رفتن به جایی که در آنجا اینترنت وجود ندارد فیلم تماشا کنید، این امکان به کمک شما می‌آید و با تماشای فیلم داده گوشی شما مصرف نمی‌شود.
بر اساس اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده مت ناوارا از TheNextWeb، فیس بوک ویدئوهایی را در اختیار کاربران قرار داده که کاربران می‌توانند بدون استفاده از داده موبایل خود آن‌ها را تماشا کنند. این قابلیت در قالب یک آیکون شبیه به رعد و برق ⚡️ ارائه شده است.

این قابلیت آزمایشی احتمالاً بخشی از برنامه‌های ویدئویی فوق العاده فیس بوک است. این رسانه اجتماعی در چند سال اخیر سرمایه گذاری وسیعی در زمینه پخش ویدئو کرده است. اخیراً فیس بوک اعلام کرد بودجه‌ای 1 میلیارد دلاری برای برنامه نویسی اصلی اختصاص داده است. این شرکت همچنین قابلیت Watch را راه اندازی کرده که کاربران می‌توانند تمام برنامه‌های آن را تماشا کنند.
فیس بوک با کمک قابلیت ویدئوهای فوری شانس بیشتری برای جذب مخاطبان بیشتر از سرتاسر دنیا را خواهد داشت. این ویژگی برای افرادی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند بسیار مفید خواهد بود زیرا در این مناطق تمامی کاربران به طرح‌های داده‌ای دسترسی ندارند و یا اینکه اینترنت موبایل بسیار کند است و یا اصلاً وجود ندارد. فیس بوک با راه اندازی این قابلیت برای تمامی کاربران در سطح دنیا و حتی برای افرادی که از ارزان‌ترین گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنند، فرصت خوبی برای به دست آوردن سود بیشتر از تبلیغات به دست می‌آورد.