هم رسان: در زمان انتخاب صندلی هواپیما برخی از افراد ترجیچ می دهند تا صندلی کنار پنجره را انتخاب کنند. این به این خاطر است که این افراد دوست دارند، آسمان را در هنگام برخورد هواپیما با هوا با سرعت بسیار بالا تماشا کنند، این حالت نمایی را ایجاد می کند که به صورت نرمال نمی توان آن را مشاهده کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به هر حال شرکت هواپیمایی Emirates معتقد است زمان آن فرا رسیده است که هواپیماهای بدون پنجره به واقعیت تبدیل شوند، در نتیجه این شرکت هواپیمایی بر روی طراحی این هواپیما ها کار می کنند. اخیرا این شرکت از کابین های درجه یک جدیدی در هواپیما های بوئینگ 777- 300ER رونمایی کرده است که دارای پنجره های مجازی است و یا به عبارت دیگر پنجره هایی دارد که در واقع صفحه نمایش های دیجیتالی هستند که از طریق دوربین های فیبر نوری تصویر آسمان را به تصویر می کشند.

دلیل استفاده از این پنجره های بدلی چیست؟ آیا تجهیز هواپیما ها با دوربین ها و صفحه نمایش ها، آنها را گران قیمت تر نمی کند؟ لزوما این طور نیست مخصوصا در دراز مدت . این به این خاطر است که فرایند نصب پنجره به هواپیما پیچیده است و حذف این پنجره ها به معنای این است که وزن آنها کمتر خواهد بود و در نتیجه باعث می شود نیاز به سوخت کمتر شود و در نهایت هزینه ها را برای خود شرکت و مشتریان کمتر خواهد کرد.
به هر حال سوالاتی درباره قابلیت اطمینان به آن وجود دارد. به هر حال تمامی تکنولوژی ها گاهی اوقات با مشکلاتی روبرو می شوند، بنابراین نمی توان با اطمینان گفت که این پنجره ها به خوبی کار می کنند یا نه. به هر حال، باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا این طراحی جدید با موفقیت همراه خواهد بود یا خیر، نظر شما در این باره چیست؟