هم رسان: به نظر شما شرکت بورینگ الون ماسک در زمینه ساخت تونلِ گریز از ترافیک در لس آنجلس تا چه حدی به موفقیت رسیده است؟ شواهد حاکی از این هستند که پیشرفت های خوبی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، ماسک اولین تصویر از مسیر آزمایش زیرزمینی را به اشتراک گذاشته و این نشان می دهد این گروه سخت در حال تلاش هستند. خود این تصویر از جذابیت خاصی برخوردار نیست و تنها یک تونل را نشان می دهد، اما طراحی بی عیب و نقصی را نمایش می دهد که شامل کابل کشی ها، سطوح پوشیده از پنل و همچنین مسیرها است. او اضافه می کند که در حال حاضر این تونل 500 فوت طول دارد و یک سال طول می کشد تا این تونل در امتداد بزرگراه Interstate 405 که از فرودگاه لس آنجلس به بزرگراه 101 می رود، گسترش یابد.

به نظر می رسد مدت زمان زیادی طول می کشد تا این طرح اجرایی شود و بتوان از این تونل ها استفاده کرد، تونل هایی که از اسکیت های الکتریکی برای جابه جایی ماشین ها و افراد با سرعت 150 مگاوات ساعت استفاده می کنند تا از ترافیک خلاص شوند. این طرح در بعضی از شهرها با استقبال خوبی مواجه شده اما هنوز هم فاصله زیادی بین ابراز حمایت تا پذیرش واقعی وجود دارد. این طرح تا زمانی که موفق به ساخت شبکه های کامل و بی عیب و نقص نباشند، اجرایی نخواهد شد. با این حال، عکس هایی نظیر این نشان می دهد که طرح ماسک هر چند به صورت تدریجی و آهسته اما در حال پیشرفت است.