هم رسان: «آلون ماسک» بنیانگذار و مدیر اجرایی تسلا به خاطر عقیده خود درباره هوش مصنوعی معروف شده است. او معتقد است این فناوری در حال گسترش باید تحت کنترل قرار گرفته و تنظیم شود زیرا تهدیدی برای دنیا به حساب می آید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، افراد مطرح دنیا مانند مارک زوکربرگ با این عقیده موافق نیست اما ماسک با سرسختی بر روی عقاید خود پافشاری می کند. او یکبار دیگر زنگ های هشدار را به صدا در آورد و اعلام کرد معتقد است هوش مصنوعی خطری بزرگ تر در مقایسه با کره شمالی است.
در صورتی که به اخبار هفته گذشته توجه کرده باشید، متوجه می شوید کره شمالی باز هم تنش هایی را ایجاد کرده است. گفته می شود این کشور کاملاً مستقل در دنیا دارای سلاح های هسته ای است و عکس العمل های کلامی نتوانسته اوضاع را بهتر کند.

هوش مصنوعیماسک همواره به مردم هشدار می دهد درباره افزایش ماشین ها در زندگی نگران باشند. او در یک پست توئیتری می گوید افرادی که درباره هوش مصنوعی نگران نیستند باید در مورد امنیت خود نگران باشند. او این طور اضافه می کند: «خطر هوش مصنوعی تا حد زیادی بیشتر از کره شمالی است.»
به نظر او هوش مصنوعی باید به صورت ایمن توسعه یابد، به همین خاطر موسسه غیر انتفاعی OpenAI را بنیانگذاری کرده که چنین توسعه ایمنی را ترویج می کند. او تنها شخصیت مطرح دنیا نیست که خطرات احتمالی هوش مصنوعی را برجسته می سازد. «استفان هاوکینگ» نیز هشدارهای جدی درباره این فناوری داده است.