هم رسان: فرایند انجام بازی Elite Dangerous به صورت تصویری ثبت شد و شما می‌توانید با تماشای فیلم آن، در این تجربه شریک شوید.


به گزارش هم رسان، برای فردی به نام پل جیمز از وب سایت Road To VR، فرصتی فراهم شد تا با استفاده از هدست واقعیت مجازی HTC Vive، به انجام بازی Elite Dangerous بپردازد. وی جزء اولین افرادی بود که در زمان عرضه SDK 2 آکیولس ریفت، یک پلی تست انجام داد.
جیمز در مورد تجربه استفاده از هدست واقعیت مجازی HTC Vive در EGX امسال که در بیرمنگام انگلستان برگزار شده بود، این چنین توضیح می‌دهد: «استفاده از HTC Vive، شانس جالب و مفیدی برای من بود و فناوری صفحه نمایش موجود در این هدست بسیار پیشرفته است. میزان رزولوشن Vive برای هر چشم 1080 x 1200 است که در مقایسه با میزان رزولوشن DK2، برای هر چشم (960 x 1080) تفاوت فاحشی ندارد.

Elite-Dangerous-Announces-SteamVR-Support

در چنین صفحه نمایشی، بازی‌ها در رنگ نارنجی و سیاه بسیار خوب قابل مشاهده و پیگیری هستند، و یا حداقل معادل پنل های OLED PenTile و مانند آن است. در نتیجه، زمانی که نمایش دنیای مجازی با رنگ‌های روشن تر و طبیعی تر باشد، میزان وضوح دریافتی احتمالاً کمتر از رنگ‌های تیره است. در این شرایط شکاف بین پیکسل‌ها هنوز هم وجود دارد و هنوز هم میزان آن قابل توجه است. با این حال این مسائل، در تجربه بازی تأثیر زیادی نخواهد داشت. از طرف دیگر میدان دید به طرز محسوسی بهبود یافته است.»
محو بازی شدن و داشتن یک تجربه همه جانبه نیز به خوبی دست یافتنی است و می‌توان احساس کرد به جای تنها یک صفحه نمایش شناور در مقابل صورت شما، یک پنجره گسترده رو به جهان واقعیت مجازی وجود دارد. Vive هنوز در برابر بزرگ‌ترین رقیب خود، یعنی آکیولس ریفت جا برای پیشرفت و بهبود دارد.

منبع : Geekygadget