هم رسان: گاهی اوقات لازم است برای تکمیل کار، کارمندان و کارگران اضافه کاری داشته باشند اما در ژاپن اضافه کاری به نوعی بخشی از فرهنگ کاری این کشور شده و همین مسئله موجب مشکلات زیادی از جمله مرگ کارمندان ژاپنی شده است. به همین دلیل دولت ژاپن سعی دارد با ارائه طرح‌هایی از اضافه کاری زیاد این افراد جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، شرکت ژاپنی Taisei (شرکت اصلی سازنده استادیوم المپیک 2020 توکیو) پهبادی را طراحی کرده که مانع اضافه کاری زیاد کارمندان ژاپنی می‌شود. از پهبادها معمولاً برای اقدامات نظارتی و امنیتی استفاده می‌شود اما این بار این فناوری برای تشویق کارمندان و کارگرانی استفاده شده است که تا دیر وقت کار می‌کنند. در واقع این پهباد با اتمام زمان کار در اداره به پرواز در می‌آید و با پخش آهنگ “Auld Lang Syne” که در ژاپن نشانه زمان بسته شدن است، کارمندان را تشویق می‌کند به خانه بروند.

ظاهراً کارمندان با شنیدن این آهنگ، به این نتیجه می‌رسند که زمان زیادی را کار کردند و باید به خانه بروند. همچنین پخش آهنگ موجب می‌شود کارمندان تمرکز کافی برای انجام کار نداشته باشند و در نتیجه مجبور به ترک محل کار شوند. شرکت Taisei در نظر دارد این پهباد ها را از بهار سال آینده با قیمت 443 دلار در ماه در اختیار شرکت‌های ژاپنی قرار دهد. باید دید آیا استفاده از این پهباد ها می‌تواند کارمندان و کارگران ژاپنی را ترغیب به ترک محل کار کند یا خیر.