بدون سرنشین دیگر را به دام می اندازند و هواپیمای تاکتیکی با قابلیت تشخیص چهره اشاره کرد. پهباد مورد استفاده برای کنترل و نظارت بر این بازی ها پهباد های نزدیک شده به محل برگزاری بازی ها را دنبال نمی کنند، بلکه بر روی هر پهبادی که در رادارهای تیم امنیت مشاهده شود یک تور می اندازد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، به نظر می رسد تیم ضد تروریستی و ایمنی المپیک پیونگ چانگ بیش از نگرانی درباره عکسبرداری های بدون مجوز از بازی ها، نگران استفاده از پهباد ها برای بمب گذاری در محل بازی ها توسط تروریست ها است. حتی اعضای این تیم آموزش های لازم برای شلیک به این پهباد ها را در صورت کافی نبودن پهباد های خودشان دیده اند. مشارکت کره شمالی در این بازی ها احتمال حمله به این کشور را کم می کند، اما کاملا مشخص است که مقامات این کشور می خواهند تا آمادگی لازم برای مقابله با تروریست ها را داشته باشند، چرا که سیاست این تروریس ها حمله به جمعیت های بزرگ است.

در حالیکه پهباد های این تیم آسمان محل برگزاری را کنترل می کنند، هواپیماهای تاکتیکی آنها اتفاقات روی زمین را رصد می کنند. این هواپیماها مجهز به CCTV هایی با رزلوشن بالا همراه با قابلیت تشخیص صورت هستند، که به این تیم اجازه می دهند زمین مسابقات و جایگاه تماشاچیان را از ارتفاع 150 تا 200 متری مشاهده کنند. در صورتی که این هواپیما ها تهدید را شناسایی کنند، نیروهای امنیتی برای برطرف کردن این اتفاق به محل اعزام می شوند. از آنجایی که تشخیص چهره بی عیب و نقص نیست، ممکن است این سوال مطرح شود که مقامات برای اطمینان از این که بی گناهی در این روند آسیب نخواهد دید چه تدبیری اندیشیده اند.
باید بگوییم که این تیم علاوه بر تمهیدات ذکر شده محل برگزاری مسابقات را با چندین دوربین مدار بسته حساس به حرکت نیز تحت کنترل خواهند گرفت. تیم ضد تروریستی پیونگ چانگ همچنین از سه خودروی جستجوی مجهز به اشعه ایکس استفاده خواهد کرد تا خودروهای حامل هر گونه شخص یا سلاح مخفی شده را شناسایی کنند.