هم رسان: امروز برنامه نقاشی در سطح حرفه‌ای با نام «MyPaint» را به شما معرفی می‌کنیم. برنامه‌ای که فوق العاده انعطاف پذیر بوده و نرم افزاری منبع باز برای هنرمندانی است که زمان کافی برای یادگیری یک ابزار جدید دارند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از تکرادار، MyPaint زاییده افکار «مارتین رنولد» هنرمند است که از محدودیت‌های موجود در نرم افزار اختصاصی تبلت یعنی Wacom خود خسته شده و تصمیم گرفته مشکل را به دست خود حل کند. این روزها نرم افزارهای منبع باز ابزاری کامل و بدون نقص برای هنرمندان است.
زمینه برنامه MyPaint به عنوان یک اپلیکیشن لینوکسی به این معناست که طرز کار با این اپلیکیشن تا حدودی با اپلیکیشن های ویندوزی متفاوت است و یادگیری رابط کاربری آن مدت زمانی طول خواهد کشید. اما اگر دوست دارید یک تصویرگر ماهر و خوش ذوق باشید و تمرکز زیاد اپلیکیشن Krita بر روی کمیک‌ها نیازهای شما را برآورده نمی‌کند، اپلیکیشن MyPaint ارزش یادگیری خواهد داشت.

MyPaint عملکرد بسیار خوبی در یک تبلت گرافیکی دارد اما می‌توان با هر دستگاه ورودی دیگر و یا یک تاچ اسکرین از آن استفاده کرد. مثل اپلیکیشن های دیگر شما می‌توانید از برس های قابل تنظیم استفاده کنید، همچنین در این برنامه از لایه‌ها پشتیبانی می‌شود و یک چرک نویس برای طرح زدن وجود دارد. علاوه بر این می‌توانید بسته‌های حاوی برس بیشتر که توسط دیگر کاربران ساخته شده است را دانلود و نصب کنید که این ویژگی یکی از امتیازهای کد منبع است که همه می‌توانند از آن استفاده کنند. برای دانلود اینجا را کلیک کنید.