هم رسان: سازمان بهداشت عمومی کالیفرنیا (CDPH) این هفته در مورد خطر تشعشات گوشی های هوشمند هشدار داد. وسیله ای که این روزها متاسفانه همه ما به نوعی به آن وابسته شده ایم و ظاهراً نمی توانیم آن را کنار بگذاریم، امواج الکترومغناطیسی از خود ساطع می کند که می تواند موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تک کرانچ، «دکتر اسمیت کارن» مدیر سازمان CDPH می گوید: «علم همچنان در حال توسعه است اما متخصصان بهداشت و مردم همچنان نگرانی هایی از بابت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض انرژی های مضر گوشی های هوشمند دارند.»
سال گذشته «جوئل مشکویتس» استاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا از این سازمان به دلیل عدم انتشار یافته های مربوط به تأثیر موبایل در افزایش خطر تومور شکایت کرد. پس از آن پیش نویسی از این سند در فروردین ماه منتشر شد و اکنون نیز سازمان بهداشت کالیفرنیا نسخه جامع این سند را به دستور دادگاه عالی منتشر کرده است. سازمان بهداشت عمومی کالیفرنیا به افراد هشدار داده است که:

گوشی هوشمندتان را از خود دور نگه دارید!از قرار دادن گوشی هوشمند در جیب خود تا حد ممکن خودداری کنند.
از گوش دادن به موسیقی به مدت طولانی با گوشی خودداری کنید.
شب ها هنگام خواب گوشی را کنار خود نگذارید.
و به خاطر داشته باشید زمانی که در ماشین، اتوبوس یا قطار در حال حرکت هستید، گوشی شما برای برقراری ارتباط امواج رادیویی بیشتری را ساطع می کند.
سازمان بهداشت عمومی کِنتیکت (از ایالت های آمریکا) نیز در مه 2015 در مورد خطرات امواج گوشی ها هشدار بود.
مشکویتس طی بیانیه ای اعلام کرده نتایج به دست آمده از تحقیقات نشان می دهد امواج گوشی ها خطر بسیار بزرگی برای سلامت جان انسان ها هستند.