هم رسان: طبق آمار و ارقام منتشر شده توسط شرکت بوئینگ، 13 درصد از حوادث هوایی منجر به مرگ در حین بلند شدن هواپیما از زمین رخ می دهد. در بعضی موارد این اتفاق به این خاطر می افتد که هواپیما پیش از بلند شدن از زمین در انتهای باند پرواز خاموش می شود. اما به تازگی دستگاهی قابل جا به جایی برای جلوگیری از این اتفاق طراحی شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از نیواطلس، به طور معمول، خلبان ها می دانند که یک طول باند برای بلند شدن یک هواپیما با یک وزن مشخص کافی است یا نه. البته این مسئله تنها زمانی معنا دارد که تمامی متغیرها همانطور که باید باشند عمل کنند.
دکتر داریجوس پاگودیاناس از دانشگاه فناوری کاوناس لیتوانی می گوید:” در صورتی که موتور هواپیما به درستی کار نکند، در صورتی که مولفه باد جلویی و یا عقبی بسیار بزرگ باشد، رطوبت هوا بالا باشد، میدان بلند شدن هواپیما ناهموار، لغزنده و یا خیس باشد، خلبان باید به نظر شخصی خودش اکتفا کند که آیا هواپیما می تواند به سرعت مورد نیاز برای بلند شدن از زمین در فاصله مورد نظر دست یابد یا خیر.”

با توجه به این نکته، یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی پاگودیاناس و پروفسور وایتاوتاس دومبراوا دستگاهی را طراحی کرده است که داده های شتاب سنجی را با اطلاعات مربوط به سرعت مورد نیاز برای صعود هواپیما، سرعت و جهت کنونی باد و طول باند پرواز را با هم ترکیب می کند. در عرض 10 ثانیه قبل از سرعت گرفتن هواپیما در انتهای باند، این دستگاه می تواند تشخیص دهد که هوایپما فضای کافی برای رسیدن به سرعت مورد نیاز برای بلند شدن از زمین را دارد یا خیر. در صورتی که دستگاه خطایی را پیش بینی کند یک هشدار به صدا در می آید، این کار زمان کافی در اختیار خلبان قرار می دهد تا با ایمنی بالا توقف کند.
اگرچه نمونه کنونی این دستگاه برای استفاده در هواپیماهای سبک طراحی شده است، گفته می شود که به راحتی می توان آن را برای استفاده در هواپیماهای تجاری در مقیاس بزرگتر طراحی کرد. این دانشگاه در حال حاضر به دنبال شرکت های هواپیمایی علاقمند به تست این تکنولوژی در پروار هایشان است.
پاگودیاناس می گوید:” اختراع ما امنیت سفرهای هوایی را افزایش می دهد. من صحبت های زیادی با خلبان های مجربی که ده هزار ساعت تجربه پرواز دارند داشته ام و آنها متقاعد شده اند که یک سیستم علمی برای آگاهی دادن درباره شرایط بلند شدن از زمین مورد نیاز است.”