مایکروسافت بیان کرد هولولنز “در چهار چوب زمانی ویندوز 10” در اختیار توسعه دهندگان  قرار می گیرد، با در نظر داشتن این نکته که ویندوز ۱۰ نسخه نهایی از سیستم عامل مذکور خواهد بود، می توان آن را پاسخی مبهم تلقی کرد. در پایان هفته، مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا در مصاحبه با بی بی سی این مساله را مطرح نمود.نادلا به بی بی سی گفت: اگر چه تاریخ دقیق رونمایی رسمی هولولنز هنوز مشخص نیست، انتظار می رود که تا یکسال آینده توسعه دهندگان به هولولنز دستیابی داشته باشند.نکته مهم اینجاست که مایکروسافت ابتدا بر روی توسعه دهندگان و شرکت ها تمرکز کرده است. نادلا دقیقا همان چیزی را گفت که ZDNet در اواسط تیر ماه بیان کرده بود. وی بیان داشت اولین نسخه هولولنز “بیشتر توسعه دهندگان و شرکت ها” را مورد هدف قرار داده است.

به عبارت دیگر، مایکروسافت قبل از اینکه به بازیهای Minecraft و Halo توجه کند، بیشتر علاقه مند به استفاده از واقعیت افزوده در محیط کار برای دفاتر شرکتها و بیمارستان ها می باشد. البته این بدین معنا نیست که استفاده از هولولنز در گیم ها مدنظر قرار نگرفته است. به طوریکه تقریبا در هر اشاره و نسخه ی نمایشی ای که ما تا به حال از این شرکت دیده ایم گیم ها مورد توجه بوده اند.بنابراین طرفدارارن گیم ها نباید نا امید باشند.

Microsoft-HoloLens-and-Minecraft
محدودیت های فیزیکی هولولنز ممکن است یکی از دلایل تمرکز مایکروسافت بر روی توسعه دهندگان و کسب و کار قبل از گیم ها و سرگرمیها باشد.
در آخرین تصاویر منتشر شده، هولولنز مثل نگاه کردن به داخل یک گوشی هوشمند چند اینچی در مقابل چشمان می باشد، که قطعا کوچکتر از هدست های واقعیت مجازی مورد استفاده در گیم ها مانند آکیولس ریفت است. با این حال هولولنز هنوز هم می تواند برای بعضی از بازی ها جالب باشد.

ائیان پل