هم رسان: برخی از شرکت‌های فن‌آوری فکر می‌کنند آینده متعلق به واقعیت مجازی (VR) است اما انگار مایکروسافت نظرش با بقیه متفاوت است و فکر می‌کند واقعیت افزوده است که جهان را متحول خواهد ساخت.به گزارش هم رسان، در حال حاضر مایکروسافت با هدست واقعیت افزوده هولولنز خود در این عرصه یکه‌تازی می‌کند. هنوز این سیستم درحال‌توسعه است اما گزارش‌های اخیر جزئیات بیشتری در مورد آن فاش نموده است.

بر اساس رویداد خبری مایکروسافت در تل‌آویو، یک سری جزئیات جدید در مورد هولولنز منتشرشده و یکی از آن‌ها مربوط به طول عمر باتری آن است و دیگر اینکه این سیستم چگونه می‌تواند به دیگر وسایل متصل شود. در مورد عمر باتری، بیان‌شده که با استفاده عادی از هولولنز، آن به مدت 5.5 ساعت به‌خوبی کار خواهد کرد؛ بااین‌حال استفاده سنگین از آن، این مدت‌زمان را به حدود 2.5 ساعت تقلیل می‌دهد. مدت‌زمان شارژ 5.5 ساعته بسیار مطلوب است.

microsoft_hololens_hardware_internals
هولولنز از طریق بلوتوث و یا وای فای، قابلیت اتصال با سایر وسایل و گوشی‌های هوشمند امروزی را دارد. همچنین اظهارشده که میدان دید آن شبیه به یک مانیتور 15 اینچی است که تقریباً 60 سانتی‌متر از صورت شما فاصله دارد. ظاهراً این به دلیل هزینه و عمر باتری، آن است و پیش‌بینی می‌شود به‌مرور بهتر نیز خواهد شد.
توجه داشته باشید هولولنز هنوز ازنظر تجاری در دسترس عموم مردم قرار نگرفته اما این‌ها برخی از مشخصاتی است که کاربران می‌توانند از نسخه فعلی آن انتظار داشته باشند. انتظار می‌رود مایکروسافت امسال، نسخه اولیه هولولنز را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد، پس احتمالاً نسخه نهایی بسیار متفاوت از چیزی خواهد بود که امروز شاهد آن هستیم.

oculus-rotates

منبع : Ubergizmo