هم رسان: در صورتی که به نظرتان لپ تاپ های معرفی شده توسط شرکت دل در CES کافی نبوده است و یا اینکه اگر به دنبال محصول متفاوتی هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که دل سری Chromebook 5000 را معرفی کرده است. همانطور که از نام این محصولات جدید کاملا مشخص است این سری محصول جدید از سری لپ تاپ های کروم بوک هستند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به گفته مسئولان شرکت دل، ” ما در جهت تکمیل محصولات جامع خود در زمینه راه حل های داده محور، قابل جا به جایی و گروهی خود موفق به معرفی سری جدید کروم بوک 5000 شده ایم. این کروم بوک های دل (5190) در یک مدل 11 اینچی تاشو و یا کانورتیبل دو در یک عرضه شده است و عملکرد پیشرفته ای را ارائه می دهد، عمر باطری آن بیش از 13 ساعت است که آن را برای دانش آموزان و قابلیت های پیشرفته مخصوص محیط های کلاسی مناسب کرده است.”

همانطور که دل اشاره می کند اولین لپ تاپ از این سری کروم بوک 5190 خواهد بود. این لپ تاپ برای دانش آموزان و کلاس های درس طراحی شده است، این به این معناست که دل این لپ تاپ را با مقاوتی بالا برای استفاده در کلاس طراحی کرده است. همچنین این به این معناست که در این لپ تاپ از لولا های بسیار قوی، صفحه کلید و بدنه مقاوم در برابر قطرات آب استفاده شده است.
در مورد قیمت گذاری این محصول جدید باید بگوییم که دل فروش کروم بوک 5190 را با قیمت 289 دلار در ماه فوریه آغاز خواهد کرد.