هم رسان: برای اینکه صندوق ورودی فیسبوک خود را همیشه مرتب و منظم کنید، باید بعضی از پیام ها را برای همیشه از حساب خود حذف کنید. ممکن است بعضی از مکالمه ها شامل اطلاعات مهمی باشند که تمایل ندارید بایگانی یا ذخیره شوند. به هر حال هر دلیلی که داشته باشید در این مقاله قصد داریم تا شما را راهنمایی کنیم تا این پیام ها را حذف کنید.

نحوه حذف دائمی پیام های فیسبوک در وب
مهم نیست که از چه مرورگری استفاده می کنید، این مراحل برای هر مرورگری در سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس کاربرد دارد. مراحل حذف پیام های فیسبوک:
1. به حساب کاربری فیسبوک خود وارد شوید.
2. در حساب خود آیکون messaging را در گوشه سمت راست بالا پیدا کنید. برای بهتر متوجه شوید تصویر زیر را نگاه کنید.
3. روی آیکون messaging کلیک کنید تا تمام پیام های اخیرتان فهرست شود. در انتهای فهرست یک گزینه با عنوان “See all in Messenger“ وجود دارد. حالا بر روی این گزینه کلیک کنید تا همه پیام هایتان در یک صفحه بارگذاری شوند.

نحوه حذف دائمی پیام های فیس بوک4. شما باید به پایین صفحه بروید و مکالمه یا پیغامی که میخواهید حذف کنید را جستجو کنید. اگر می خواهید کل مکالمه را حذف کنید، کافی است تا مکالمه مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی نماد چرخ دنده در کنار آن کلیک کنید تا گزینه “Delete” را همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، پیدا کنید.

نحوه حذف دائمی پیام های فیس بوک5. در صورتی که می خواهید یک پیام خاص را از مکالمه حذف کنید، باید مکالمه را انتخاب کرده و سپس روی آیکون منو کلیک کنید تا پیام را حذف کنید.

نحوه حذف دائمی پیام های فیس بوکنحوه حذف دائمی پیام های فیسبوک در اپلیکیشن اندرویدی
برای پاک کردن پیام های خود در یک دستگاه اندرویدی، نیازی به برنامه فیس بوک نخواهید داشت. کافی است که برنامه Facebook Messenger را نصب کرده باشید. پس از این که messenger را نصب کردید، مراحل زیررا برای حذف کردن دائمی پیام ها دنبال کنید:
1. اپلیکیشن messenger فیسبوک را اجرا کنید.
2. روی مکالمه های خود ضربه بزنید تا گزینه حذف کردن را پیدا کنید. در صورتی که قصد دارید تا یک پیام خاص از یک مکالمه را حذف کنید، به این مکلالمه بروید و روی همان پیام ضربه بزنید و نگه دارید و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید گزینه حذف را انتخاب کنید.

نحوه حذف دائمی پیام های فیس بوک
نحوه حذف پیام های فیسبوک در یک گوشی آیفون
برای حذف یک مکالمه یا پیغام خاص در گوشی های آیفون نیز از دستورالعمل گوشی های اندرویدی استفاده کنید تنها کافی است که روی پیغام یا مکالمه ضربه بزنید و نگه دارید و گزینه حذف را انتخاب کنید، البته به خاطر داشته باشید که برای این کار نباید 3D Touch روی گوشی شما فعال باشد. به تصویر زیر دقت کنید.

نحوه حذف دائمی پیام های فیس بوک