هم رسان: ما هم موافقیم که دستیارهای دیجیتالی همیشه تا حدودی رباتیک به نظر می رسند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، دستیارهای دیجیتالی طبیعی تر به نظر می رسند. هنوز هم ممکن است که شما بگویید این یک کامپیوتر است که با شما صحبت می کند، اما به هر حال این روزها دستیارهای دیجیتالی تا حد زیادی بهتر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، در واقع به نظر می رسد که دستیار گوگل به لطف تکنولوژی WaveNet (شبکه موجی) که اخیرا شرکت DeepMind عرضه کرده است، به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یافته است. WaveNet به خودی خود یک تکنولوژی جدید نیست، چرا که بیش از یک سال پیش بود که شرکت DeepMind آن را معرفی کرد، اما به نظر می رسد که پس از گذشت یک سال، این شرکت نسخه پیشرفته تری را رونمایی کرده اند که در دستیار گوگل هم برای زبان انگلیسی آمریکایی و هم برای ژاپنی مورد استفاده قرار گرفته است.

شبکه موجی DeepMind به طبیعی تر شدن صدای دستیار گوگل کمک می کنداین شرکت می گوید:” ما طی 12 ماه گذشته تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا سرعت و کیفیت مدل خود را بهبود ببخشیم و امروز با غرور اعلام می کنیم که یک نسخه به روزرسانی شده از WaveNet را برای تولید صدای دستیار گوگل به زبان های انگلیسی آمریکایی و ژاپنی در تمامی پلتفرم ها استفاده کرده ایم. استفاده از مدل جدید WaveNet باعث ایجاد صدایی طبیعی تر در دستیار گوگل شده است.”
گوگل چند سال DeepMind را خریداری کرد و این همان بخشی است که گوگل تحقیقات خود را در زمینه هوش مصنوعی در این بخش انجام می دهد، این هوش مصنوعی در مقابل بازی Go به پیروزی رسیده است و روش بازی StarCraft رایاد بگیرد. به هر حال دستیار گوگل به روزرسانی شده را می توان در هر دستگاهی دید، شما می توانید صدای طبیعی تر این دستیار را در این دستگاه ها بشنوید.