هم رسان: وب سرویس های اینتل و آمازون توانستند با همکاری یکدیگر یک دوربین بی سیم با قابلیت یادگیری عمیق و کاملا قابل برنامه ریزی با نام DeepLens AI Camera را تولید کنند که به طور ویژه برای توسعه دهندگان طراحی شده است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از گیکی گجتز، DeepLens AI Camera جدید طی کنفرانس re:Invent در لاس وگاس توسط اندی جیسی مدیر عامل AWS رونمایی شد. اینتل و آمازون می گویند DeepLens برای تامین ابزارهای مورد نیاز تمامی توسعه دهندگان در سطوح مختلف برای طراحی و ایجاد محصولات مرتبط با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ایجاد شده است. مایلز کینگستون مدیر کل Smart Home Group در اینتل درباره این دوربین می گوید:
“ما شاهد موج جدیدی از نوآوری های مختلف در خانه های هوشمند هستیم که نتیجه مستقیم پیشرفت های موجود در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به حساب می آیند. DeepLens مجموعه کاملی از مهارت های نرم افزاری و سخت افزاری اینتل را گرد هم آورده است تا ابزاری بسیار قدرتمند در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد تا تجربه های جدیدی را خلق کنند و قابلیتی نامحدود برای ادغام خانه های هوشمند ارائه دهند.”

دوربین DeepLens AI مجهز به یک پردازنده Intel Atom X5 است که با embedded graphics پشتیبانی می شود تا به دوربین این امکان را بدهد که اشیاء را شناسایی کند و آن را تشخیص دهد. این دوربین از ابزارهای نرم افزار یادگیری عمیق Intel-Optimised و مجموعه هایی نظیر Intel Compute Library برای Deep Neural Networks, Intel clDNN استفاده می کند. در حال حاضر در این دوربین از Apache MXNet پشتیبانی می شود و انتظار می رود که در سه ماهه اول سال 2018 از Tensorflow و Caffe2 نیز حمایت شود. تیم توسعه این دوربین می گوید دوربین DeepLens قادر به اجرای مدل های بینایی کامپیوتر واقعی مستقیما از دستگاه DeepLens AI Camera است که هزینه ها را کاهش داده و باعث پاسخگویی سریع می شود.
هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در کنار هم نسل جدیدی از صنایع هوشمند مانند خانه های هوشمند، فروشگاه های هوشمند و موارد دیگر را ایجاد کرده اند که زندگی روزمره را از طریق ارتباطات هوشمندانه با دستگاه ها راحت تر کرده است. این همکاری تعهد شرکت اینتل را برای ارائه ابزارهایی برای توسعه دهندگان به منظور ایجاد محصولات مرتبط با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قوت می بخشد و Intel Speech Enabling Developer Kit را دنبال می کند که یک راه حل کاملا صوتی برای کنترل از راه دور ارائه می کند و به توسعه دهندگان متفرقه کمک می کند تا طراحی محصولات مصرفی سازگار با سرویس صوتی را سرعت ببخشند. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از چارچوب های از قبل آماده شده موجود در این دستگاه طراحی و ساخت محصولات هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را شروع کنند.