هم رسان: شرکت ها قادر به تولید تمامی نیازهای خود نیستند به همین دلیل شرکت ها از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای متفرقه ای در کنار محصول خود استفاده کنند تا میزان تقاضای خود را افزایش دهند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، اپلیکیشن های متفرقه مشکلات مخصوص به خودی را به وجود خواهند آورد که ویندوز 10 نیز از آن مستثنی نبوده است.
«تیویس اورماندی» محقق Google Project Zero در پست اخیر خود نشان می دهد بعضی از نسخه های ویندوز 10 به برنامه مدیریت پسوردی Keeper مجهز شدهاند که به طور ناخواسته شامل یک آسیب پذیری جدی هستند که احتمال دارد مورد سوء استفاده قرار بگیرد و به وب سایت های مخرب اجازه می دهد تا پسوردهای ذخیره شده در این مدیر پسورد را به سرقت ببرند.

یک نقص جدی در مدیر پسورد ویندوز 10 یافت شد
خبر خوب این است که طبق گزارش ArsTechnica، این آسیب پذیری 24 ساعت پس از تماس خصوصی اورماندی با شرکت درباره مسدود کردن این آسیب پذیری برطرف شد و کاربران دارای افزونه مرورگر Keeper نسخه 11.4.4 این برنامه را دانلود کردند. یکی از نمایندگان مایکروسافت نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ما از گزارش مربوط به این اپلیکیشن متفرقه آگاه هستیم و توسعه دهندگان به روزرسانی هایی برای مراقبت از کاربران ارائه کرده اند.»
طبق اعلام شرکت Keeper، خوشبختانه هیچ کدام از کاربران این اپلیکیشن تحت تأثیر این آسیب پذیری قرار نگرفته اند اما این مسئله این سؤال را مطرح می سازد که چنین مسئله مهم و برجسته ای چگونه توانسته است مایکروسافت را مجاب به استفاده از یک اپلیکیشن متفرقه در ویندوز 10 کند.