هم رسان: مایکروسافت در حال کار بر روی قابلیت جدیدی با نام Follow Me برای ویندوز است که وظیفه ناوبری را راحت تر می کند. این قابلیت از دستیار دیجیتالی کورتانا برای ناوبری هدایت شده استفاده می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در چند روز اخیر یک ویدئوی کوتاه به صورت آنلاین پخش شده که این قابلیت را برجسته می کند. این قابلیت کاربران را با راهنمایی های دیداری بر روی صفحه و همچنین دستیار صوتی کورتانا راهنمایی می کند.
«والکینگ کت» کاربر توئیتری معروف در زمینه افشای مطالب مربوط به ویندوز این ویدئو را در توئیتر منتشر کرده که قابلیت جدید Follow Me را به خوبی نشان می دهد.

قابلیت Follow Me کورتانا ناوبری در ویندوز را راحت تر می کنداین ویدئو نشان می دهد چگونه کورتانا از راهنمایی ها برای هدایت کاربری که می خواهد یک دستگاه بلوتوثی را به رایانه متصل کند، استفاده می کند. این راهنمایی ها شامل یک دایره آبی رنگ است که منوهایی که کاربر باید روی آنها کلیک کند تا منوی تنظیمات مورد نظر باز شود را نشان می دهند. کاربر می تواند در هر نقطه ای از رابط ناوبری هدایت شده خارج شود و برای این کار تنها کافی است دکمه ESC را فشار دهند.
به نظر می رسد این توسعه ای طبیعی از یک قابلیت کورتانا است که اوایل امسال مایکروسافت معرفی کرده است، این قابلیت شامل استفاده از کورتانا برای تنظیم یک رایانه با استفاده از دستورات صوتی و نه چیز دیگری است.
هنوز مشخص نیست که این قابلیت در چه زمانی برای رایانه های ویندوز 10 عرضه خواهد شد. با توجه به اینکه به روزسانی Fall Creators Update هفته آینده منتشر خواهد شد، این احتمال وجود دارد که این قابلیت در نسخه پیش رو وجود داشته باشد.