هم رسان: اسپیکرهای هوشمند را فراموش کنید؛ به زودی امکانی فراهم می شود که می توان خانه های هوشمند را تنها با چند ضربه به دیوار خانه کنترل کرد. محققان دانشگاه Carnegie Mellon و دیزنی روشی را توسعه داده اند که با پرداخت متری 20 دلار، دیوارهای خانه را هوشمند می کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ورج، در این روش که Wall++ نام دارد، محققان دریافته اند که می توانند با استفاده از رنگ های رسانا و صفحه حسگرهای سفارشی الکترودهایی را ایجاد کنند و بدین ترتیب دیوار را تبدیل به یک صفحه لمسی با قابلیت سنسور حرکتی کنند و همینطور ” یک سنسور الکترومغناطیس برای شناسایی و ردیابی دستگاه های الکتریکی و لوازم خانگی.”
این سیستم می تواند به طور بالقوه فعالیت های درون اتاق را نظارت کند، به صورت خودکار میزان نور اتاق را تنظیم کند یا هنگامی که یکی از وسایل خانه خاموش می شود، هشدار ارسال کند. Wall++ همچنین می تواند افراد خاصی را که دستگاه های الکترونیکی به همراه خود دارند را ردیابی کند.

این اولین باری نیست که محققان دانشگاه Carnegie Mellon روشی را برای تبدیل سطح آنالوگ به صفحه لمسی یافته اند. سال گذشته، محققان این دانشگاه ، سیستمی به نام Electrick را معرفی کردند که با اسپری کردن رنگ رسانا روی سطح صاف می توان آن را به صورت لمسی کنترل کرد.
البته مححققان برای عملی ساختن دیوار هوشمند Wall++ باید اقدامات بیشتری را انجام دهند. این دیوار هنوز برای مصرف انرژی بهینه سازی نشده و به نظر می رسد باید روش ساده تری برای نصب آن اتخاذ گردد.