هم رسان: گوگل دکمه Clear All را در منوی برنامه های چند وظیفه ای یا برنامه های اخیر در اندروید نوقا معرفی کرد و از آن زمان به بعد این دکمه در سیستم عامل موبایلی این شرکت همیشه وجود داشت. گوگل اوایل هفته جاری یک نسخه بتای عمومی از اندروید پی را منتشر کرد و حذف دکمه Clear Apps از این نسخه باعث تعجب افراد زیادی شد. طبیعتا کاربران خواستار شفاف سازی های بیشتری بودند و حالا گوگل قول داده است که این دکمه را به نسخه های بعدی این نرم افزار بازگرداند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، کاربران به اشتباه تصور می کنند که استفاده از دکمه Clear All برای بستن اپلیکیشن ها در منوی برنامه های اخیر باعث سریع تر شدن دستگاه می شود و تا حدودی آن را روان تر می کند. اما در واقع این دکمه چنین قابلیتی را ندارد. این دکمه تنها روشی راحت برای منظم نگه داشتن منوی برنامه های اخیر است.

دکمه Clear All به اندروید P بازمی گردداگر شما هم یکی از بسیار کاربرانی باشید که برنامه های متعددی را در پس زمینه گوشی خود اجرا می کنید و بعد می خواهید که تنها بین چند مورد از آنها جا به جا شوید، حتما می دانید که این دکمه تا چه حدی می تواند در وقت شما صرفه جویی کند. دیوید برک از مهندسان اصلی گوگل تائید کرده است که اگرچه آخرین نسخه توسعه دهنده اندروید پی از دکمه Clear All apps محروم است اما این مورد در نسخه آینده این سیستم عامل گنجانده خواهد شد.
مهندسان گوگل پس از مشاهده این که با وجود لیست افقی اپلیکیشن ها در اندروید پی دیگر نیازی به این دکمه نخواهد بود، ابتدا تصمیم به حذف دائمی این دکمه از سیستم عامل جدید گرفتند اما به هر حال این دکمه از یک نقطه نظر چند وظیفه ای کاملا مفید است و دقیقا به همین دلیل کاربران نسبت به این تصمیم اعتراض کردند و از گوگل خواستند تا آن را دوباره به منوی برنامه های اخیر باز گرداند.