هم رسان: تبلیغات منبع اصلی درآمد ناشران آنلاین محسوب می شود. اکثریت ناشران آنلاین روش های پذیرفته شده ای را دنبال می کنند که جریان اصلی درآمد آنها را در مقابل تجربه کاربر متعادل می کند اما برخی از ناشران از تبلیغات آزاردهنده و مخربی استفاده می کنند که به همین دلیل کاربران تمایل دارند تا از مسدود کننده ها استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مشکل اصلی این مسدود کننده ها این است که تمامی آگهی های تبلیغاتی را اعم از رسمی و غیر رسمی مسدود می کنند که این مسئله باعث آسیب دیدن ناشران قانونی می شود. اما گوگل به تازگی افزونه مسدود کننده تبلیغات به کروم اضافه کرده که عملکرد آن کمی متفاوت است. شرکت اعلام کرده که این مسدود کننده تبلیغات کار خود را از 26 بهمن آغاز خواهد کرد.
گروه Coalition for Better Ads استاندارد جدیدی با عنوان Better Ads Standard یا استاندارد تبلیغاتی بهتر را ارائه کرده که به شرکت هایی نظیر گوگل کمک می کند تا تجربه کاربران خود را در مورد آگهی های تبلیغاتی بهبود ببخشند. گوگل تابستان امسال اعلام کرد از آغاز سال 2018 استانداردهای تبلیغاتی بهتری را دنبال خواهد کرد.

در صورتی که وب سایتی این استانداردها را نقض کند، این مسئله از طریق Ad Experience Report به آنها گزارش خواهد شد. زمانی که این نقض قانون توسط وب سایت برطرف شد، آنها می توانند تقاضای بررسی مجدد سایت را به شرکت ارائه دهند.
گوگل امروز تائید کرد تمامی آگهی های تبلیغاتی مربوط به سایت هایی که برای بیش از 30 روز در Ad Experience Report وضعیت failing را داشته باشند، به طور خودکار مسدود خواهند شد. آگهی های تبلیغاتی که با این استانداردها مطابقت نداشته باشند مسدود خواهند شد اما بقیه موارد همچنان باقی می مانند.
این استاندارد جدید با مسدود کننده های تبلیغاتی متفرقه که تمامی آنها را بدون استثناء مسدود می کند متفاوت است. باید اعلام کنیم جای نگرانی برای ناشران قانونی و تائید شده وجود ندارد.