هم رسان: کوالکام اخیراً از تراشه اسنپدراگون 845 خود رسماً در رویدادی در هاوایی رونمایی کرد. بدون تردید می توان گفت این تراشه در بسیاری از گوشی های پرچمدار سال 2018 به کار خواهد رفت؛ همچون ال جی جی 7 و سامسونگ گلکسی اس 9. اما به نظر می رسد این تراشه به محصولات دیگری نیز راه خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، به گفته ی کارشناسان XDA، به نظر می رسد یک دستگاه کروم بوک مجهز به اسنپدراگون 845 در حال ساخت است. البته پیش از این نیز شاهد استفاده از تراشه های مبتنی بر ARM در کروم بوک ها بوده ایم اما با توجه به قدرت پردازنده ی اسنپدراگون 845، مشاهده ی تاثیر آن در عملکرد کروم بوک می تواند جالب باشد.

 احتمال ساخت کروم بوک مجهز به اسنپدراگون 845همانطور که گفتیم، کروم بوک ها احتمالاً تنها دستگاه هایی نخواهند بود که از اسنپدراگون 845 استفاده خواهند کرد. اخیراً خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه شیائومی در حال کار برای ساخت رایانه های ویندوزی مجهز به اسنپدراگون است و اوایل امسال نیز رسماً اعلام شد که شرکت های دیگری همچون لنوو، اچ پی و ایسوس ممکن است رایانه های ویندوزی مجهز به پردازنده ARM تولید کنند.
ایده ی ساخت لپ تاپ / رایانه های مجهز به ARM کاملاً جدید نیست. در گذشته نیز شایعاتی درباره ی تصمیم اپل به استفاده از تراشه های سری A در رایانه های مک بوک منتشر شده بود.