هم رسان: مطمئناً برای شما هم پیش آمده که با ورود به صفحه یک وب سایت بدون اجازه و اطلاع شما به صفحات وب سایت های دیگر هدایت شده اید. این موضوع می تواند خیلی ناراحت کننده و در عین حال خطرناک باشد چراکه ممکن است وب سایت های باز شده حاوی بدافزار یا کد های مخرب باشند. اما خوشبختانه به تازگی نسخه اندرویدی کروم 64 منتشر شده و کاربران اندرویدی با نصب این نسخه از کروم می توانند از چنین اتفاقی در امان باشند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، گوگل به تازگی نسخه اندرویدی کروم 64 را منتشر کرده است و یکی از ویژگی های این نسخه از کروم این است که از رفتن به صفحات تبلیغاتی جلوگیری می کند. به گفته ی گوگل: ” این نسخه مانع از این می شود که سایت ها بدون اجازه ی شما پنجره یا زبانه های جدیدی را باز کنند.”

بدین ترتیب کاربران اندرویدی که از کروم استفاده می کنند از این پس دیگر با بازشدن ناگهانی پنجره ها یا هدایت به وب سایت های دیگر روبه رو نخواهند شد. البته گفتنی است این مسدود سازی با قابلیت مسدود سازی بومی تبلیغات که قرار است در آینده به کروم اضافه شود، متفاوت است.
گوگل مدتی پیش از طرحی برای مسدود سازی بومی تبلیغات در کروم خبر داد که به واسطه ی آن تنها تبلیغات تایید شده نمایش داده خواهند شد. انتظار می رود این قابلیت 26 بهمن سال 2018 رسماً ارائه شود اما تا آن زمان قابلیت جدید مسدود سازی پاپ آپ و تبلیغات مذکور می تواند قابلیت مناسبی باشد.