هم رسان: گوگل نسخه 60 کروم را برای کاربران اندرویدی منتشر کرد. این نسخه از کروم به زودی از طریق Play Store در دسترس همه قرار می گیرد. با دریافت این نسخه جدید شما می توانید از ویجت بسیار مفیدی که در صفحه اصلی قرار گرفته استفاده کنید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از جی اس آم آرنا، این ویجت به شما این امکان را می دهد تا Omnibox کروم را در صفحه اصلی گوشی تان قرار دهید. با کمک این ویجت شما تنها با یک کلیک می توانید موضوعات و یا آدرس یو آر ال مورد نظر خود را جست وجو کنید. این ویجت باعث سریعتر شدن کار با مرورگر می شود زیرا اگر قصد داشته باشید از آن استفاده کنید، دیگر نیازی به باز کردن آیکون کروم نخواهید داشت. دیگر نیازی به باز کردن کروم نیست و خیلی سریع به Omnibox وارد می شوید. این ویجت به صورت پیش فرض 4 در 2 است، اما می توانید آن را به هر اندازهای که می خواهید تغییر دهید.
علاوه بر این قابلیت، پیشنهادهای URL کلیپ بورد Omnibox در کروم 60 فعال شده است (هر چند این مورد در نسخه 59 نیز در چند هفته اخیر وجود داشت.). این به این معناست که اگر یک آدرس URL را در کلیپ بورد کپی کنید، کروم این آدرس را به عنوان یک پیشنهاد در کشوی کادر جست و جو ارائه می دهد.

به علاوه توسعه دهندگان با شنیدن این خبر که کروم 60 شامل به روزرسانی Payment Request API شده بسیار خوشحال خواهند بود زیرا این قابلیت امکان دسترسی به اپلیکیشن های پرداخت اندرویدی اصلی برای پر کردن خودکار فرم های پرداخت را فراهم می آورد. همچنین در این نسخه Credential Management API اصلاح شده و کار با آن ساده تر شده است و پسوردهای کاربری مستقیماً ذخیره سازی نمی شود.
مورد آخر که البته از اهمیت زیادی برخوردار است امکان لود کردن سریعتر فونت ها به واسطه تغییرات ایجاد شده در ویژگی نمایش و توصیف گر CSS مربوطه است.