هم رسان: هر ساله حدود 80 هزار کودک در دنیا مبتلا به دیابت نوع 1 می شوند. تزریق انسولین از نگاه کودکان شاید کمی ترسناک و ناراحت کننده باشد. به تازگی یک طراح مکزیکی به نام Renata Souza Luque ، ابزاری را طراحی کرده که تزریق انسولین را برای کودکان کمی سرگرم کننده می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان، طراحان در طراحی لوازم پزشکی با چالش های بسیاری روبه رو هستند و این چالش ها در طراحی برای کودکان بیشتر هم می شود. Thomy نام ابزار تزریق انسولینی است که Renata برای کودکان طراحی کرده است.

وی پس از تشخیص دیابت نوع 1 در پسرعموی هفت ساله خود، تصمیم به طراحی این وسیله گرفت. توماس روزانه باید 5 بار تزریق انسولین را انجام می داد و از آنجایی که از آمپول زدن می ترسید باید چاره ای برای این کار می اندیشیدند. از همین رو Renata ابزار Thomy را طراحی کرد، ابزاری که می توان با آن تزریق انسولین کودکان را با شیوه ای سرگرم کننده و جالب انجام داد.

ابزار Thomy سه مشکل عمده در تزریق انسولین به کودکان را برطرف می کند. در جعبه ی Thomy تاتو های موقتی ارائه شده که نه تنها چاپ آنها بر روی پوست برای کودک جالب به نظر می رسد بلکه به گونه ای طراحی شده که محل درست تزریق را هم نشان می دهد. این نکته بسیار مهم است که دو تزریق را در یک نقطه از پوست انجام ندهید و با این کار از تشکیل غده های چربی جلوگیری کنید. در این تاتو ها نقطه های رنگی مختلفی مشخص شده که هر بار می توان بر روی یکی از این نقطه ها تزریق را انجام داد. پیش از هر بار تزریق لازم است که روی نقطه های رنگی با الکل ضد عفونی شود تا اطمینان حاصل شود که پوست کاملاً ضدعفونی شده و عاری از هر گونه میکروب است. پس از تعیین محل تزریق، تزریق با فشردن یک دکمه که از پلاستیک ترموکرومیک ساخته شده انجام می شود و در این حین رنگ وسیله تغییر می کند. بازه ی زمانی تغییر رنگ این وسیله تقریباً هم زمان با زمان لازم برای تزریق انسولین به بدن است. تغییر رنگ وسیله حواس کودک را از تزریق و سوزن پرت می کند و همین مسئله باعث می شود تا کودک با ترس کمتری تزریق انسولین را انجام دهد.