هم رسان : اگر در طول هفته فرصت دنبال کردن تمامی اخبار مرتبط با دنیای خودرو را نداشته اید، با منتخبی از مهم ترین اخبار این هفته همراه ما باشید. در صورت تمایل برای مشاهده متن کامل خبر لطفا به لینک خبر مراجعه فرمایید.

تردد خودروهای خودران در جاده‌های کالیفرنیا از سال آینده

تردد خودروهای خودران در جاده‌های کالیفرنیا از سال آیندهکالیفرنیا در نظر دارد از سال آینده به شرکت‌ها اجازه دهد خودروهای خودران خود را بدون هیچ راننده‌ای در جاده‌ها آزمایش کنند.
اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) اخیراً مقررات اصلاحی و جدیدی را منتشر کرده که بر مبنای آن شرکت‌ها اجازه دارند از سال آینده خودروهای خودران خود را بدون فرمان، آینه، پدال، و راننده در جاده‌های عمومی این ایالت آزمایش کنند.
پیش از ارائه این مقررات جدید به دولت، یک دوره 15 روزه برای دریافت نظرات عمومی وجود خواهد داشت. این قانون از سال آینده اجرایی خواهد شد و تاکنون تاریخ دقیق اجرای آن منتشر نشده است.
این ایالت تاکنون مجوز آزمایش 285 خودروی خودران را به 42 شرکت از سراسر جهان داده است و تقریباً 1000 راننده مجوز نشستن در پشت فرمان این خودروها را هنگام آزمایش دارند.

آستون مارتین DB11 Volante تنها مجهز به یک موتور V8 است

یکی از نشانه‌های برند آستون مارتین استفاده از موتور V12 است که در بسیاری از خودروهای آن استفاده شده است. اما این شرکت خودروی جدید DB11 Volante کانورتیبل را و تنها با موتور V8 معرفی کرده است.
خودروی جدید DB11 Volante با وجود اینکه 5 درصد از مدل DB9 محکم‌تر است اما 57 پوند سبک‌تر است. خودروی DB11 volante حدود 4,134 پوند وزن دارد که در مقایسه با مدل کوپه آن با 3,800 پوند وزن کمی سنگین‌تر است.
این خودرو می‌تواند در عرض 4.1 ثانیه به شتاب 62 مایل در ساعت برسد. حداکثر سرعت این خودرو 187 مایل بر ساعت است. DB21 Volante با قیمت 216،495 دلار یا به عبارتی 17،500 دلار بیشتر از کوپه V8 به فروش می‌رسد.

کانسپت موتورسیکلت خودران یاماها

کانسپت موتورسیکلت خودران یاماهاشرکت یاماها به عنوان یکی از سازندگان مطرح موتورسیکلت از کانسپت موتورسیکلت الکتریکی خودران خود به نام Motodroid رونمایی کرده است.
یاماها برای طراحی موتورسیکلت Motodroid از انیمیشن‌های ژاپنی (انیمه) الهام گرفته و دارای فناوری‌های پیشرفته روز و جنبه‌های طراحی ویژه است. این موتورسیکلت می‌تواند به واسطه یک هوش مصنوعی رایانه‌ای کنترل شود و با راننده موتورسیکلت نیز ارتباط برقرار کند.
این مدل تنها یک کانسپت (نمونه مفهومی) است و به همین دلیل جزییاتی درباره مشخصات فنی آن منتشر نشده و باید تا رونمایی آن در نمایشگاه 2017 خودرو توکیو منتظر بمانیم. چهل و پنجمین نمایشگاه خودروی 2017 توکیو از سوم تا پانزدهم آبان برگزار خواهد شد.