هم رسان: اگر علاقه مند به کسب اطلاعاتی درباره کیفیت دوربین پرچمداران نوکیا 8، گلکسی اس 8، آیفون 7 پلاس، ال جی جی 6 و هوآوی پی 10 هستید، با همراه باشید تا ببینیم کدام یک از این پرچمداران بهترین دوربین را دارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از جی اس ام آرنا، با توجه به تصاویر زیر، در تصاویر گرفته شده با گلکسی اس 8 در نور روز رنگ تصاویر در مقایسه با دیگر گوشی‌ها پررنگ‌تر است، گوشی ال جی جی 6 تصاویر را با جزییات دقیقی ثبت کرده اما هوآوی پی 10 و نوکیا 8 از نظر کیفیت عکس با یکدیگر برابر هستند. رنگ تصاویر گرفته شده با گوشی آیفون در مقایسه با دیگر گوشی‌ها کم رنگ‌تر است و جزییات کمی در آن ثبت شده اما در مجموع کیفیت خوبی دارند.

Nokia 8 – f/2.0, ISO 100, 1/1614s

در مجموع نوکیا 8 دارای دوربین خوبی است و توانسته هم پای دیگر پرچمداران حرکت کند و مجهز به یکی از بهترین دوربین‌های این فصل است.
گوشی هوآوی پی 10 مجهز به یک دوربین تک رنگ 20 مگاپیکسلی است اما عکس‌های این گوشی با لنز 12 مگاپیکسلی گرفته شده است. بنابراین در آزمایش کیفیت عکس‌های سیاه و سفید از لنز 13 مگپیکسلی تک رنگ نوکیا 8 و لنز 12 مگاپیکسلی پی 10 استفاده شده است.

تصاویر گرفته شده با هوآوی پی 10 قطعاً بهتر است زیرا عکس‌های آن در اصل با دوربین 20 مگاپیکسلی گرفته شده و سپس به 12 مگاپیکسل کاهش یافته است. با وجود اینکه دوربین پی 10 جزییات را دقیق‌تر ارائه می‌دهد اما نمونه عکس‌های گرفته شده با نوکیا 8 نیز کیفیت خوبی دارند و در محدوده دینامیکی، کنتراست و میزان نویز به اندازه عکس‌های پی 10 چشمگیر هستند.

مقایسه کیفیت دوربین در نور کم: نوکیا 8 با گلکسی اس 8 و جی 6
گوشی‌های گلکسی اس 8 و ال جی جی 6 دارای لنزهایی عریض‌تری (f/1.7 و f/1.8 به ترتیب) نسبت به نوکیا 8 (f/2.0) هستند و در نتیجه انتظار می‌رود که عملکرد بهتری داشته باشند.

در این مقایسه کیفیت عکس‌های گلکسی اس 8 در رتبه اول قرار گرفت و به دنبال آن ال جی جی 6 و نوکیا 8 قرار گرفتند. کیفیت عکس‌های گوشی نوکیا 8 نیز قابل قبول بود اما به اندازه عکس‌های گلکسی اس 8 و جی 6 کیفیت نداشت.برای مشاهده ی عکس های بیشتر اینجا را کلیک کنید.