تردد خودروهای خودران در جاده‌های کالیفرنیا از سال آینده

هم رسان: تعداد اندکی از ایالت‌های آمریکا به شرکت‌ها اجازه داده‌اند خودروهای خودران خود را در جاده‌های عمومی آزمایش کنند. البته تاکید شده برای جلوگیری از بروز هر اتفاقی در این خودروها باید یک راننده پشت فرمان قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، هم اکنون 42 شرکت در ایالت کالیفرنیا به آزمایش خودروهای خودران خود می‌پردازند و به همین منظور ایالت کالیفرنیا تصمیم گرفته برای پیشبرد این فناوری یک گام به جلو بردارد. کالیفرنیا در نظر دارد از سال آینده به شرکت‌ها اجازه دهد خودروهای خودران خود را بدون هیچ راننده‌ای در جاده‌ها آزمایش کنند.
اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) اخیراً مقررات اصلاحی و جدیدی را منتشر کرده که بر مبنای آن شرکت‌ها اجازه دارند از سال آینده خودروهای خودران خود را بدون فرمان، آینه، پدال، و راننده در جاده‌های عمومی این ایالت آزمایش کنند.

تردد خودروهای خودران در جاده‌های کالیفرنیا از سال آیندهپیش از ارائه این مقررات جدید به دولت، یک دوره 15 روزه برای دریافت نظرات عمومی وجود خواهد داشت. این قانون از سال آینده اجرایی خواهد شد و تاکنون تاریخ دقیق اجرای آن منتشر نشده است.
بدون شک کالیفرنیا دریچه‌ای برای پیشبرد صنعت خودروهای خودران در آینده است. این ایالت تاکنون مجوز آزمایش 285 خودروی خودران را به 42 شرکت از سراسر جهان داده و تقریباً 1000 راننده مجوز نشستن در پشت فرمان این خودروها را هنگام آزمایش دارند. با اجرایی شدن این قانون شرکت‌ها دیگر نیازی به راننده برای آزمایش خودروهای خود نخواهند داشت.