هم رسان: چندی پیش آزمایشگاه خلاقیت فن آوری سامسونگ موسوم به C-Lab یک بند ساعت هوشمند معرفی کرد که به کمک این بند هوشمند با قرار دادن انگشت کنار گوش می‌توانید با دوستان خود تماس بگیرید و صحبت کنید. انگار رویای دوران کودکی ما با گوشی‌های خیالی و نامرئی به واقعیت پیوسته است. حالا این آزمایشگاه چهار پروژه دیگر خود را معرفی کرده‌اند که همگی مرتبط با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از انگجت، این پروژه‌ها عبارت‌اند از:
· Relumino اپلیکیشنی برای Gear VR است که به افراد کم بینا کمک می‌کند تا تجربه بهتری از دیدن فیلم‌ها و تصاویر داشته باشند و با وضوح بیشتری آن‌ها را تماشا کنند. این مسئله از مشکلات رایج در بینایی است.
· Monitorless یک عینک مخصوص است که از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کند. این عینک به گوشی شما وصل می‌شود و شما می‌توانید در زمان انجام بازی‌های مختلف، طراحی و یا مرور اپلیکیشن های خود از این عینک استفاده کنید.

· VuildUs نیز اپلیکیشنی مخصوص Gear VR است که به شما اجازه می‌دهد پیش از خرید وسایل منزل خود، ملاحظه کنید که این وسایل در خانه شما چطور به نظر می‌رسند و آن‌ها را با توجه به ابعاد و اندازه خانه خود انتخاب کنید. این اپلیکیشن از یک دوربین 360 درجه‌ای برای اندازه گیری ابعاد مختلف استفاده می‌کند. البته این پروژه فناوری چندان پیشگامانه به حساب نمی‌آید زیرا یک شرکت سوئدی نیز در سال 2014 اپلیکیشنی ارائه کرد که می‌توان با کمک آن چیدمان وسایل IKEA را به راحتی انجام داد.
· traVRer که با توجه به نام آن می‌توان متوجه شد که این پلت‌فرم مخصوص واقعیت مجازی است. این پلت‌فرم عکس‌های پانورامای 360 درجه‌ای است که تجربه یک سفر واقعی را از طریق واقعیت مجازی به شما تقدیم می‌کند.