هم رسان: شرکت Broadcom (برودکام) چندی پیش با پیشنهاد 130 میلیارد دلار خواستار خرید شرکت کوالکام شد اما شرکت کوالکام هیچ تصمیمی برای فروش این شرکت نداشت.Broadcom با ابراز علاقه مندی به خرید این شرکت، برای هر سهم این شرکت 70 دلار را به کوالکام پیشنهاد داد. کوالکام در نهایت پس از چند روز این پیشنهاد را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، حالا گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد کوالکام در صورت افزایش قیمت حاضر به فروش این شرکت خواهد شد. طبق گزارش‌ها Broadcom اکنون در حال بررسی پیشنهاد جدیدی به کوالکام است.
طبق گزارش رویترز، شرکت Broadcom پس از مشورت با چندین سهامدار بزرگ کوالکام، خرید بخش بزرگی از سهام این شرکت را با مبلغی بیشتر بررسی می‌کند.

Broadcom مبلغ پیشنهادی خرید کوالکام را افزایش می‌دهد؟در حال حاضر مشخص نیست شرکت Broadcom چه زمانی پیشنهاد خود را اعلام می‌کند. برنامه‌های Broadcom نشان از آن دارد که این شرکت در نظر دارد با تحت فشار گذاشتن کوالکام آن‌ها را به پای میز مذاکره بکشاند. Broadcom سعی دارد با پیشنهاد مبلغ بیشتر به سهامداران و حتی تهدید به جایگزینی مدیران کوالکام آن‌ها را وادار به مذاکره کند. «هاک تام» مدیر اجرایی Broadcom پیش از این آمادگی خود برای تصاحب این شرکت را اعلام کرده بود.
برخی از سهام داران کوالکام اعلام کرده‌اند آن‌ها برای بررسی این معامله حداقل 80 دلار برای هر سهم انتظار دارند. با این حال، هیئت مدیره Broadcom هنوز تصمیمی برای ارائه یک پیشنهاد جدید نگرفته است.