هم رسان: احتمالاً Broadcom در آستانه بزرگترین معامله به دست آوردن یک شرکت فناوری در تاریخ است. گفته می شود این تولید کننده تراشه قصد دارد یک پیشنهاد 100 میلیارد دلاری برای خرید تولید کننده چیپ ست های گوشی های هوشمند کوالکام ارائه دهد. حتی این احتمال وجود دارد که مبلغ این پیشنهاد بیشتر نیز باشد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از بتانیوز، این معامله هنوز رسماً اعلام نشده اما افراد آگاه معتقدند این پیشنهاد به زودی اعلام خواهد شد. در صورتی که Broadcom قصد خرید کوالکام را داشته باشد، یک شرکت 200 میلیارد دلاری ایجاد خواهد کرد.
هیچ یک از این شرکت ها در حال حاضر درباره این معامله بزرگ صحبتی نکرده اند، اما در صورت انجام این معامله یک شرکت بزرگ تولید تراشه های بی سیم ایجاد خواهد شد که می تواند با سامسونگ و اینتل به مبارزه بپردازد. گفته می شود هنوز مقدار نهایی این پیشنهاد مشخص نشده است، اما یک پیشنهاد در حدود 70 تا 80 دلار برای هر سهم ارائه شده است.

پیشنهاد احتمالی 100 میلیارد دلاری Broadcom برای خرید کوالکامحتی در صورت قیمت گذاری 70 دلاری برای هر سهم، ارزش کوالکام بیش از 100 میلیارد دلار خواهد بود.
با انتشار شایعات مربوط به این معامله بزرگ، قیمت سهام هر دو شرکت بالا رفته اما هر دو آنها در حال حاضر سیاست سکوت را در پیش گرفته اند. در صورتی که این شرکت ها منابع و توانایی های خود را به هر شکلی با هم پیوند دهند، پیامدهای آن در صنعت موبایل بسیار گسترده خواهد بود.
در صورت اجرای این معامله، این اتفاق برای مقامات ضد انحصاری بسیار جالب خواهد بود. خرید NXP توسط کوالکام اخیراً مورد توجه مقامات قرار گرفته و Broadcom همچنان تلاش می کند هزینه 5.5 میلیارد دلاری خرید Brocade Communications Systems را تأمین کند.