هم رسان: اخیرا یوتیوب مطالعه ای را انجام داده است که در آن از 2000 بریتانیایی بین سنین 16 تا 65 سال درباره وضعیت کنونی زبان انگلیسی نظرخواهی کرده است. با کمال تعجب، 94 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که استفاده صحیح از زبان انگلیسی کاهش پیدا کرده است و تقریبا هر چها رنفر از پنج نفر معتقد بودند که افراد جوان بیشترین نقش را در این وضعیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از اندروید آتوریتی، شاید این اعداد و ارقام تا حد زیادی شگفت آور باشد، اما مسئله ای که کمتر باعث تعجب می شود این است که تقریبا سه چهارم از پاسخ دهندگان ادعا کرده اند که در ارتباطات خود به ایموجی ها و قابلیت بررسی املای کلمات در دستگاه های ارتباطی خود وابسته هستند.
اگرچه این وابستگی نمی تواند دلیل باشد، اما به راحتی می توان با مقایسه این مجموعه اعداد این طور نتیجه گیری کرد که تکنولوژی و به طور ویژه افزایش محبوبیت و کاربرد ایموجی ها در رشد زبان انگلیسی موانعی ایجاد کرده است.
یک سخنگوی یوتویوب در اخباری تا حدودی مرتبط به The Telegraph گفت که محبوبیت ویدئو های آموزش زبان انگلیسی نسبت به همین زمان در سال گذشته با افزایش زیاد 126 درصدی مواجه شده است. آیا این به این معناست که مردم به خوبی از کهش مهارت های زبان انگلیسی خود آگاه هستند و تلاش می کنند تا با این وضعیت مقابله کنند؟
لوسی ارل که کانال یوتیوبی English with Lucy او بیش از یک میلیون دنبال کننده دارد، فکر می کند که این روند کاملا منطقی است. او می گوید:” از آنجایی که بیشتر ارتباطات ما از طریق گوشی و کامپیوتر انجام می شود، کاملا طبیعی است که زبان مان متحول شود. ارتباط دیجیتالی نباید دلیلی برای انتخاب راه آسانتر باشد. همه ما باید اصول و اساس زبان خود را بشناسیم.”

ایموجی ها دیگر تنها درمکالمه های عامیانه بین دوستان صمیمی کاربرد ندارند. محققان مطالعاتی در زمینه تاثیرات احتمالی استفاده از ایموجی ها در محل کار انجام داده اند و در سال 2016 یک قاضی دادگاه عالی از یک ایموجی صورتک خندان در یک حکم رسمی استفاده کرد. واقعا دلیل او برای این کار چه بود؟ او قصد داشت با این کار حکم صادر شده را برای کودکی که تحت تاثیر این قضاوت قرار می گرفت، قابل فهم کند.
اگرچه استفاده از ایموجی ها در مکالمات دوستانه آسیب چندانی به زبان وارد نمی آورد، اما نباید این حقیقت را فراموش کرد که استفاده بیش از حد از آنها نه تنها برای زبان بلکه برای کل جامعه زیانبار خواهد بود. با همه این تفاسیر در صورتی که بچه ها به صورت آزادانه و بدون هیچ محدودیتی از ایموجی ها استفاده کنند، به راحتی می توان پیش بینی کرد که نسلی را پیش رو خواهیم داشت که کلمات اصلی و پایه زبان خود را نمی شناسند و تنها ایموجی های مربوط به کلمات را بلد هستند.
با توجه به این که برخی ایموجی ها را به عنوان سریع ترین زبان در حال گسترش در تاریخ در نظر می گیرند، این روزها زودتر از آنچه تصور می کنیم فرا می رسد.
نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما و یا دوستانتان از این ایموجی ها بیشتر از حد مطلوب استفاده می کنید؟ آیا نگرانی درباره ایموجی ها و زبان به نوعی از کاه کوه ساختن است؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.