هم رسان: به زودی امکان شارژ بی سیم خودروها امکان پذیر خواهد شد. طبق گزارش ها شرکت خودروسازی بی ام و از جولای تولید پد شارژهای القایی خود برای مدل پلاگین هیبریدی 530e را آغاز و از اواخر تابستان آنها را عرضه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از انگجت، وب سایت آتوبلاگ تایید کرده است که این پد در ایالت متحده آمریکا در دسترس خواهد بود و انتظار می رود که در اروپا نیز عرضه شود. هنوز مشخص نیست که این پد شارژ با چه قیمتی به فروش خواهد رسید اما مططمئناً هزینه ی آن به قدری نخواهد بود که به نمایندگی بروید و آن را به راحتی خریداری کنید.
در اروپا با توجه به لیزینگی بودن بیشتر خودروهای 530e، پد شارژ محدود به قرار داد اجاره به شرط تملیک برای خودروهای PHEV (خودروهای الکتریکی پلاگین هیبرید) است. و در آمریکا، این پد تنها در کالیفرنیا و به شکل آزمایشی در دسترس خواهد بود.

پد شارژ بی سیم بی ام و تابستان امسال عرضه می شوددر هر حال این اقدام می تواند پیشرفت بزرگی محسوب شود. بی ام و از سال 2014 از ارائه ی شارژ بی سیم خودروها خبر داده بود و تاکنون برای کمک به پیشرفت این فناوری با Daimler در این زمینه همکاری داشته است. حالا، در نهایت این شرکت به فناوری در این زمینه دست یافته است. ا وجود آنکه این فناوری در حال حاضر تنها برای خودرو های PHEV امکان پذیر است اما نوید اتفاقات خوبی را در زمینه شارژ خودروها در آینده می دهد.