هم رسان: بی ام و قصد دارد به سرعت صنعت خودرو را متحول کند. این شرکت اخیراً اعلام کرده 240 میلیون دلار صرف ساخت باتری های کارآمدتر برای خودروهای برقی می کند.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، کمپانی بی ام و به تازگی نیز اعلام کرده 118 میلیون دلار جهت ساخت یک مسیر آزمایشی مخصوص خودروهای خودران و الکتریکی خود سرمایه گذاری میکند. این مسیر قرار است در جمهوری چک ساخته شود و قرار است اولین پروژه آزمایشی خودروهای بی ام و در اروپای شرقی باشد. مساحت این مسیر 1200 هکتار خواهد بود و قرار است محلی تحقیقاتی برای خودروهای خودران این شرکت باشد. بی ام و تأیید کرده کار توسعه خودروهای خودران با آغاز دهه بعدی پیشرفت سریعتری خواهد داشت.

سرمایه گذاری 118 میلیون دلاری بی ام و برای ساخت مسیری مخصوص خودروهای خودرانبی ام و هم اکنون دارای تجهیزات آزمایشگاهی در مونیخ، فرانسه و سوئد است اما این تجهیزات اکنون برای آزمایش خودروهای خودران بی ام و کافی نیستند.
این شرکت امیدوار است در سال 2021 خودروی پیشرفته خودران iNEXT را عرضه کند. بی ام و همچنین در نظر دارد تا سال 2025، 25 خودروی مجهز به موتور برقی نیز تولید کند. طبق برنامه ریزی های بی ام و، نیمی از این خودروها تمام الکتریکی خواهند بود.