هم رسان: سوییچ خودروهای ما در طول سال‌ها تکامل یافته و این روزها برخی خودروهای با روش‌های دیگری از جمله نگه داشتن دکمه استارت خاموش و روشن می‌شوند. اما آیا امکان دارد که خودروی خود را بدون استفاده از هیچ وسیله‌ای و تنها با یک برنامه موبایلی روشن کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، شرکت خودروسازی بی ام و در حال تحقق این مسئله است. «یان روبرتسون» عضوهیئت مدیره بی ام و در مصاحبه با رویترز گفته روزی خواهد رسید که سوییچ خودروها تنها یک برنامه موبایلی ساده است. روبرتسون با اشاره به دسترسی آسان به گوشی‌های هوشمند و حضور همیشگی آن‌ها گفته است: «چند نفر واقعاً به سوییچ نیاز دارند؟ افراد معمولاً سوییچ خود را از جیبشان در نمی‌آورند بنابراین چرا باید آن را با خودشان به همه جا ببرند؟»

برنامه‌های موبایلی جایگزین سوییچ خودروها وی در ادامه گفته بی ام و اکنون در حال بررسی این موضوع است تا ببیند عملی کردن آن امکان پذیر هست یا خیر. درست است که گوشی‌های هوشمند بسیار در دسترس و کاربردی هستند و می‌توان از آن‌ها به جای قلم و کاغذ استفاده کرد اما استفاده از آن‌ها به عنوان سوییچ خودرو می‌تواند مشکل ساز باشد.
به عنوان مثال اگر گوشی خود را گم کنید، یا گوشی را بدزدند یا حتی اگر باتری تمام کند در آن صورت چگونه باید وارد خودروی خود شوید؟ در حال حاضر شرکت هیوندا با ارائه برنامه Blue Link ایده مشابه را ارائه می‌کند. با استفاده از این برنامه کاربران می‌توانند خودروی خود را از دور کنترل کنند.