هم رسان: خودروهای الکتریکی و خودران از وسایل حمل و نقلی هستند که قطعاً در آینده از آنها استفاده خواهد شد اما همه ما توانایی خرید یا حتی احتیاجی به استفاده از خودروهای لوکس و گران قیمت را نداریم. چندی پیش در خبرها شنیدیم سنگاپور از سال آینده از افزودن خودروهای جدید به جاده های خود جلوگیری خواهد کرد و حالا این ایده در حال اجرایی شدن است.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، در برخی از کشورها استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه می تواند بهترین انتخاب باشد. از این رو بی ام و (BMW) اخیراً طرحی به نام Vision E³ Way را برای توسعه خطوط اختصاصی وسایل الکتریکی مجهز به دو چرخ، مانند دوچرخه ارائه داده است.

انتظار می رود این مسیر اختصاصی بالاتر از خیابان های فعلی ایجاد شوند که این مسئله خود موجب کاهش ترافیک و همچنین کاهش تصادفات بین خودروها و دوچرخه ها می شود. این مسیرها همچنین داری قابلیت های امنیتی پیش فرضی نیز هستند؛ همچون جلوگیری از عبور از سرعت مجاز که در این مسیرها 25kmph در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیر گروه فناوری بی ام او در چین، طرح Vision E³ Way بی ام و بُعد جدیدی از حمل و نقل را در شهرهای پرجمعیت فراهم خواهد کرد – حمل و نقلی کارآمد، راحت و ایمن. این طرح بستری را فراهم خواهد کرد تا وسایل نقلیه دو چرخ بدون ترافیک و به صورتی امن تردد کنند. تا سال 2050 بیش از یک میلیارد نفر در شهرهای چین زندگی خواهند کرد. از این رو این کشور می تواند تبدیل به مهره ای کلیدی برای نوآوری های حمل و نقل همچون BMW Vision E 3 Way شود.

همانطور که پیش از این ذکر کردیم ایجاد این خطوط در حال حاضر تنها یک طرح است و باید منتظر بود و دید که آیا این طرح به مرحله ساخت و اجرا نیز خواهد رسید یا خیر.