هم رسان: دعوای حقوقی نوکیا و بلک بری بر سر گوشی‌های هوشمند به مدت‌ها پیش بر می­ گردد اما همین مسئله باعث اختلاف جدی بین این دو شرکت شده است. حالا بلک بری پرچم سفید را بالا آورده و حاضر به پرداخت 137 میلیون دلار به شرکت فنلاندی نوکیا شده است.
به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از تک کرانچ، بلک بری این مبلغ را به دلیل دعوای حقوقی که بر سر قراردادهای ثبت اختراع با نوکیا در سال 2016 داشته‌اند، پرداخت می‌کند. جزییات این قرارداد مشخص نیست اما بلک بری موافقت کرده مبلغ تعیین شده از سوی دیوان داوری بین المللی را بپردازد. در عین حال بلک بری اعلام کرده شکایت خود از نوکیا را ادامه خواهد داد.

بلک بری طی یک بیانیه اعلام کرده است: «بلک بری از آرای صادره از سوی دیوان داوری بین المللی راضی نیست اما با این حال تصمیم آن‌ها را می‌پذیرد. این حکم هیچ گونه تأثیری در ادعای ما مبنی بر اینکه نوکیا مالکیت فکری ما را نقض کرده ندارد و ما با جدیت تمام به دنبال احقاق حق خود در آمریکا و آلمان خواهیم بود.»
این دو دادگاه ارتباطی با یکدیگر ندارند و بلک بری همچنان متعهد به اتهاماتی است که در اسفند ماه امسال منتشر شده و نوکیا را متهم به نقض 11 اختراع ثبت شده در محصولات شبکه‌های تلفن همراه کرده است.