هم رسان: برای بسیاری از ما پیش آمده که برای رهایی از فریز شدن ویندوز خود از کلیدهای ترکیبی Ctrl-Alt-Del استفاده کرده ایم. زمانی که موردی رخ می دهد استفاده از این کلیدها اولین راهی است که به ذهن خطور می کند ولی برای استفاه از این کلیدها باید از هر دو دست استفاده کنیم. بنیانگذار و مدیر سابق شرکت مایکروسافت «بیل گیتس» هرگز تمایلی به استفاده از این کلیدهای ترکیبی نداشته و به نظر می رسد که هنوز هم علاقه ای به آن ندارد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از ابرگیزمو، بیل گیتس در سال 2013 اعلام کرده بود تعریف این کلیدها یک «اشتباه» بوده است. بیل گیتس در سال 2013 اعلام کره بود تعریف این کلیدها یک «اشتباه» بوده است. وی همیشه در نظر داشته تنها یک کلید را برای انجام این کار اختصاص دهد. بیل گیتس در جایی گفته طراحان صفحه کلید IBM حاضر به پذیرفتن نظر ما جهت تعبیه یک دکمه واحد برای انجام این کار نشدند.
کلید ترکیبی Ctrl-Alt-Del روشی برای خروج اجباری از یک برنامه است و زمانی استفاده می شود که سیستم عامل فریز شده باشد. این ترکیب همچنین برای باز کردن Task Manager یا راه اندازی دوباره سیستم نیز کارایی دارد.

بیل گیتس در مصاحبه با بلومبرگ به این موضوع اشاره کرده که این عملکرد باید بسیار ساده تر از این بود. او در توضیح خود درباره عملکرد این کلیدها گفته است: «صفحه کلیدهای رایانه ای IBM تنها یک راه کار مطمئن برای ایجاد این وقفه سخت افزاری داشتند.»
وی در ادامه گفته افرادی که در این زمینه فعالیت داشته اند می توانستند تنها با یک کلید این کار را انجام دهند. رویکردی که بسیاری از ماشین های امروز برای عملکرد بهتر انجام می دهند.
به نظر می رسد اگر بیل گیتس می توانست به گذشته برگردد حتماً از یک کلید برای حل این مشکل استفاده می کرده است.