هم رسان: تماشای مناظر و تصاویر بکر طبیعت تحسین هر کسی را بر می انگیزد، اما به هر حال نمی توان به اعماق دریا سفر کرد و از زیبایی های آن لذت برد، البته فقط برای کسانی امکان پذیر خواهد بود که سوار زیر دریایی می شوند که این اتفاق برای کمتر کسی افتد.

به گزارش هم رسان و به نقل از انگجت، گوگل و بی بی سی در یک همکاری راه حلی عملی ارائه کرده و از یک اپلیکیشن BBC Earth: Life in VR رونمایی کرده اند که اکوسیستم اعماق دریا را در هدست های Daydream View و گوشی های سازگار با واقعیت مجازی به نمایش در آورد. شما می توانید در محیط های مختلفی از جنگل های زیر آبی کلپ گرفته تا اعماق دریا جستجو کنید و زندگی موجوداتی به بزرگی نهنگ ها و به کوچکی پلانکتون را به تماشا بنشینید.

شاید بگویید که به راحتی و بدون استفاده از هدست ها نیز می توان فیلم های مستند طبیعت را مشاهده کرد و لذت برد، اما این دو شرکت معتقدند که استفاده از واقعیت مجازی این تجربه را متفاوت خواهد کرد. این تجربه جدید تنها این نیست که می توانید در موقعیت هایی قرار بگیرید که فیلمبرداری از آن سخت و غیرممکن است، بلکه شما به جای این که یک تماشاچی باشید خودتان نیز یه عامل فعال هستید. با این شرایط شما می توانید درک بهتری از اکوسیستم دریاها داشته باشید که با تماشای بهترین مستند های طبیعت اعماق دریا نیز نمی توانید به اسرار آن پی ببرید.