هم رسان: رانندگی حین صحبت کردن با تلفن یا ارسال پیام ، کار بسیار خطرناک و خطرآفرینی است. همانطور که می دانید در حال حاضر دوربین هایی در سطح شهر و جاده ها وجود دارد که تخلفات مربوط به عبور از چراغ قرمز و سرعت را ثبت می کنند. حالا طبق گزارش های جدید، تخلف رانندگانی که از گوشی در حین رانندگی استفاده می کنند نیز با دوربین ها ثبت می شود.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از ابرگیزمو، مقامات اجرایی در استرالیا از نصب دوربین های با تکنولوژی پیشرفته خبر دادند که می توانند رانندگانی که در حین رانندگی از گوشی خود استفاده می کنند را شناسایی کنند. این دوربین ها پس از آن به صورت خودکار جریمه فرد خاطی را نیز اعمال می کنند، در نتیجه این امر موجب می شود رانندگان حتی در صورت عدم حضور ماموران پلیس نیز از گوشی های خود در حین رانندگی استفاده نکنند.

دوربین ها از این پس تخلف استفاده از گوشی حین رانندگی را ثبت می کننددر حال حاضر، مامورین پلیس استرالیا از دوربین های دوربرد و دوربین های نصب شده روی کلاه ایمنی مامورین موتور سوار برای شناسایی رانندگان متخلفی که از گوشی در حین رانندگی استفاده می کنند، کمک می گیرد و انتظار می رود که تکنولوژی این دوربین های جدید جایگزین روش های مذکور شود.
این سیستم هم اکنون در ملبورن واقع در ایالت ویکتوریا آزمایش شده و به زودی در نیو ساوت ولز استرالیا نیز آزمایش خواهد شد.