هم رسان: سال ها شاهد بودیم که گردشگری فضایی با عبارت “به زودی ” گره خورده بود و تنها فرصت راهی شدن به فضا مسافرت های بسیار نادر شخصی به ایستگاه فضایی بین المللی بود که با قیمت نجومی 20 میلیون دلار انجام می شد. شرکت Orion Span از شرکت های خصوصی است که اخیراً به حوزه ی گردشگری فضایی ورود کرده است و به تازگی اعلام کرده است که هتل فضایی آن با نام Aurora Station در سال 2022 افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از نیواطلس، طبق اعلام Orion Span، این شرکت در نظر دارد ماژول اولیه هتل Aurora Station را در سال 2021 در مدار نزدیک به زمین، در ارتفاع 200 مایلی (322 کیلومتر)، راه اندازی کند. ارتفاع مداری ذکر شده کمی پایین تر از موقعیت فعلی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است که حدوداً در ارتفاع 254 مایلی (408 کیلومتر) بالای زمین قرار دارد. به گفته ی این شرکت، مهمانان این هتل برای اقامت 12 روزه در این هتل می بایست پیش از سفر جهت کسب آمادگی لازم برای سفر فضایی در یک برنامه ی آموزشی سه ماهه شرکت کنند.

هتل فضاییاین هتل می تواند به طور همزمان میزبان 4 مهمان و دو خدمه راهنمای سفر باشد. هزینه اقامت در این هتل لوکس فضایی برای هر نفر 9.5 میلیون دلار تمام خواهد شد که نسبت به مبلغی که توریست ها در گذشته پرداخت می کردند بسیار کمتر است.

 افتتاح هتل فضایی Aurora Station تا سال 2020بیش از یک دهه است که برنامه های مختلفی جهت راه اندازی هتل فضایی ارائه شده است اما تا کنون هیچ یک عملی نشده است. در سال2007 شرکت Galactic Suite با ارائه ی پروژه ای وعده ی ساخت هتل فضایی را مشابه Aurora Station داد. این شرکت حتی اقدام به رزرو مسافران کرد و در سال 2008، 38 مسافر در فهرست انتظار اقامت در این هتل بودند. اما با این وجود پروژه ی گردشگری فضایی Galactic Suite هرگز عملی نشد و وب سایت آن از سال 2014 تا کنون به روز رسانی نشده است.

هتل فضایی Aurora Station البته این مساله کاملاً طبیعی است که بسیاری از پروژه های اعلام شده در حوزه ی گردشگری فضایی به تاخیر افتاده باشند. پیشرفت در این زمینه بسیار کند بوده اما در سال های اخیر این مسئله سرعت یافته است. شرکت های اسپیس ایکس، Orbital ATK, Blue Origin و تعدادی از شرکت های فضایی خصوصی دیگر در این زمینه پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند و با وجود آنکه شرکت Orion Span هنوز قرار دادی را برای راه اندازی این پروژه امضا نکرده است اما چندین گزینه برای انتخاب روی میز دارد.

فرانک بانگر مدیر اجرای این شرکت می گوید:” معماری ما به گونه ای که به راحتی می توانیم Aurora Station را از یک ماژول به چندین ماژول افزایش دهیم. پس از آن تصمیم داریم ماژول های اختصاصی را به عنوان اولین املاک فضایی به فروش برسانیم صاحبان بعدی Aurora می توانند در آپارتمان های خود زندگی کنند، یا آن را اجاره دهند.”

سفر به فضاعلاقه مندان هم اکنون می توانند با پرداخت 80 هزار دلار مکانی را برای خود رزرو کنند. این مبلغ در صورت تغییر عقیده رزروکنندگان یا عدم افتتاح این هتل در سال 2022 به افراد پس داده خواهد شد.